SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Pakkan Okulları’na emanet

İstanbul U12 Minik Kızlar Basketbol A Ligi final maçında Kutup Yıldızı Spor Kulübünü yenerek İstanbul şampiyonu olan Fenerbahçe U12 Takımı’nın 15 şampiyon basketbol oyuncusu eğitim hayatlarına Pakkan Okulları’nda devam edecek. Sporun çocukların ruh ve beden sağlığı için çok önemli olduğunu dile getiren Pakkan Okulları Kurucusu Yasemin Pakkan, “Öğrencilerimizle ne kadar övünsek az. Hızları, zekâları, kişilikleriyle gurur duyduk. Başta koçlarımız Cemal Yetkin ve Ege Özışık olmak üzere Fenerbahçe altyapısında oynayan şampiyonlarımızı kutluyorum” dedi.

Güncellenme: 10:38, 11/05/2018
Şampiyonlar Pakkan Okulları’na emanet

İstanbul U12 Minik Kızlar Basketbol A Ligi final maçında Kutup Yıldızı Spor Kulübünü yenerek İstanbul şampiyonu olan Fenerbahçe U12 Takımı'nın 15 şampiyon basketbol oyuncusu eğitim hayatlarına Pakkan Okulları'nda devam edecek.

Sporun çocukların ruh ve beden sağlığı için çok önemli olduğunu dile getiren Pakkan Okulları Kurucusu Yasemin Pakkan, “Öğrencilerimizle ne kadar övünsek az. Hızları, zekâları, kişilikleriyle gurur duyduk. Başta koçlarımız Cemal Yetkin ve Ege Özışık olmak üzere Fenerbahçe altyapısında oynayan şampiyonlarımızı kutluyorum” dedi.

Eylül ayında kapılarını açacak olan Pakkan Okulları, sezona şampiyonlukla girdi. 2017-2018 sezonu İstanbul U12 Minik Kızlar Basketbol A Ligi Şampiyonu olan Fenerbahçe takımı ile yapılan iş birliği çerçevesinde 15 şampiyon basketbol oyuncusu da eğitimlerini Pakkan Okulları'nda burslu olarak sürdürecek. Yakacık Spor Salonu'nda oynanan final karşılaşmasında Fenerbahçe U12 Kız Takımı, rakibi Kutup Yıldızı Spor Kulübü'nü 47-44 yenerek şampiyonluğa erişmişti.

‘Ne kadar gurur duysak az'

Dünya ile entegre kültür, sanat ve sporla iç içe bir eğitim anlayışı için yola çıktıklarını belirten Pakkan Okulları'nın kurucusu Yasemin Pakkan, “Ruh ve beden sağlığı için sporun önemi tartışılmaz. Basketbol, voleybol, futbol gibi takım sporları, çocuklara büyük bir donanım kazandırıyor. Paylaşmayı, yardımlaşmayı, birlikte üzülüp birlikte sevinmeyi, kazanmak kadar kaybetmeyi de öğretiyor. Yaşamda en çok ihtiyacımız olan özellik olan hoşgörüyü de takım sporlarıyla çok kolay kazanıyoruz. Öğrencilerimizle, şampiyonlarımızla ne kadar gurur duysak az. İstanbul şampiyonu oldular. Başta Yetkin ve Özışık koçlarımız olmak üzere Fenerbahçe altyapısında oynayan şampiyonlarımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı.