SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek: Yeniden aday olmak için üç geçerli nedenimiz var

Spor Toto Süper Lig takımlarından Galatasaray'ın başkan adayı Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulüpteki seçim öncesinde SÖZCÜ'ye özel açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 10:15, 11/05/2018
Dursun Özbek: Yeniden aday olmak için üç geçerli nedenimiz var

Mesut YILDIRIM – SÖZCÜ SKOR / Şampiyonluk yolunda son dönemece giren ve konsantrasyonunu sahaya veren Galatasaray'da sessiz ama derinden bir de seçim yarışı sürüyor.

26 Mayıs'ta kulübün 38. başkanı seçilecek. Bu yolda dört aday yola çıktı ve en iddialılarından biri de ocak ayında Mustafa Cengiz'e koltuğu kaptıran Dursun Özbek.

Yeni bir liste ile yeniden başkanlık isteyen Özbek, SÖZCÜ'ye hedeflerini ve adaylık nedenlerini anlattı. Söz Dursun Özbek'te…

“Galatasaray’da yeni bir dönem başlattık. Pek çok atılım ve yenilik hareketinin temelini attık. Yarım kalan işlerimizi tamamlamak için yola çıkıyoruz. Yeniden aday olmak için üç geçerli nedenimiz var: Finansal gerekçeler, federasyonla ilişkiler ve devletle olan bağlantılar. Finansal açıdan gelecek yeni başkan 30 milyon Euro sıcak para bulmak zorunda. Tüm adaylara saygımız var ama bunu en kolay sağlayabilecek kişiyim.”

“PROJELERİ BİZ BAŞLATTIK”

“TFF ile olan ilişkiler konusunda da Galatasaray'a en çok fayda sağlayacak aday olduğumu düşünüyorum. Geçmişten gelen tecrübelerimiz, futbol ailesine sağlayacak faydalarımız var; diğer kulüplerle ilişkilerimiz de çok önemli. Devletle yani bürokrasiyle olan bağlantılarımız da uzun bir geçmişe dayanıyor. Riva-Florya projelerini biz başlattık. Yeni salonla ve yeni tesisle ilgili prosedürlere hâkimiz. Kısaca, Galatasaray'ın bize ihtiyacı var.”

İLGİLİ HABER Muslera, Aziz Yıldırım`ı yakalayacak Muslera, Aziz Yıldırım`ı yakalayacak