SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’a Arda Turan’a verilen ceza sonrası ilk sözler

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’a Arda Turan’a verilen ceza sonrası ilk sözler

PFDK'nın Arda Turan'a verdiği 16 maçlık cezasının ardından Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, açıklamalarda bulundu. Göksel Gümüşdağ, cezanın ağır olduğunu savundu.

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Demir Grup Sivasspor ile oynanan ve 1-1 berabere biten maçın uzatma dakikalarında hakeme saldırdığı için kırmızı kart gören Arda Turan’a 16 maçlık tarihi bir ceza verildi. Aynı maçta kırmızı kart gören Mossoro da 4 maç ceza aldı. Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından verilen cezalara tepki gösterdi. A Spor’a konuşan Göksel Gümüşdağ, iki futbolcuya da verilen cezanın ağır olduğunu savunarak, Tahkim Kurulu’na itiraz edeceklerini söyledi.

10 Mayıs 2018 Rıdvan Dilmen Arda Turan`a verilen cezayı yorumladı Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, PFDK'nın Arda Turan'a verdiği 16 maçlık cezayı değerlendirdi. Rıdvan Dilmen, Arda Turan'a verilen ceza sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yüklendi. İlgili Haberi Oku

Cezalardan haberdar olur olmaz arkadaşlarının çalıştığını belirten Göksel Gümüşdağ, ilk olarak “Arda Turan’ın hakeme yaptığı hareket kabul edilebilir değil, başkan olarak doğru bulmuyorum. Ceza açıklandıktan sonra Arda Turan’a kulüp olarak bir ceza da ben keseceğim. Tahkim Kurulu’na da başvuracağız ve acemice verilen bu cezaya itiraz edeceğiz” dedi. PFDK’nın verdiği kararı hiçbir şekilde kabul etmeyeceklerinin de altını çizen Göksel Gümüşdağ, sözlerini şöyle devam ettirdi:

“Baktığınızda Arda Turan’a verilen cezayı değerlendirdiğimizde kurullardan farklı kişilere göre farklı kararlar çıktığını, kamuoyunda kurulların zor duruma düştüğünü görüyoruz. Emsal kararlarda Engin Baytar, Cüneyt Çakır’ın boğazını sıktı. 8 veya 9 maç ceza aldı. Mossoro iki sarı karttan kırmızı kart gördü. 1 maç ceza alması gerekirsen 5 maç ceza alıyor. Mossoro, Türkçe bilmiyor zaten küfür edemez. Raporda yok. Türk futbolunda enteresan işler oluyor. Şaşkınlıkla izliyorum.”

10 Mayıs 2018 Arda Turan`ın cezası belli oldu PFDK, Medipol Başakşehir-Demir Grup Sivasspor maçında kırmızı kart gören Arda Turan'ın cezasını açıkladı. Arda Turan'a verilen ceza, Türkiye'de futbol sahalarında daha önce verilmiş tarihi cezaların arasına girdi. İlgili Haberi Oku

Arda Turan’a 6-8 maç arası bir ceza verilmesi gerektiğini de savunan Göksel Gümüşdağ “Rize’de stat dışında bir olay olmasına rağmen, nasıl müdahale ettiğimi biliyorsunuz. Hakemi itme hakkınız yok ama sadece Arda Turan olduğu için 16 maç ceza olmaz. Böyle olursa birçok oyuncuyu futboldan soğuturuz, yöneticileri de futboldan soğuturuz” değerlendirmesinde bulundu.