SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
UEFA’nın kritik Galatasaray toplantısı başlıyor!

UEFA’nın kritik Galatasaray toplantısı başlıyor!

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulunun, Galatasaray'ın mali durumunu perşembe ve cuma günü yapılacak toplantılarda ele alacağı, sarı-kırmızılılar hakkında kararın ise haziran ayında açıklanacağı bildirildi.

UEFA medya yetkilisinin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu, perşembe ve cuma günü toplantılar yapacak. Galatasaray’ın durumu da toplantılarda ele alınacak konular arasında yer alıyor.” dedi. Ayrıca UEFA yetkilisi, “UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu, Galatasaray’ın finansal fair play kriterleriyle ilgili kararını haziran ayında açıklamayı planlanıyor.” bilgisini verdi.

09 Mayıs 2018 Mustafa Cengiz: `Fatih Terim bıraktım diyene kadar devam!` Bir televizyon programına konuk olan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fatih Terim'in bıraktım diyene kadar ve kendilerinin görevde olduğu sürece onunla yola edeceklerini söyledi. İlgili Haberi Oku

Öte yandan İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA genel merkezindeki toplantılara, Galatasaray’dan bir yetkilinin katılmayacağı öğrenildi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve beraberindeki heyet, 9 Mart’ta sarı-kırmızılı kulübün mali durumu hakkında bilgi vermek amacıyla İsviçre’nin Nyon kentinde UEFA yetkilileriyle bir araya gelmişti.

Kulübün ekonomik yapısı hakkında detaylı bilgiler verdiklerini aktaran Başkan Cengiz, “3 tür sunum yaptık. Mevcut durum, en kötü durum ve en iyi durum. Bu 3 duruma göre çeşitli varyasyonları aktardık. UEFA tabii ki bunları dinleyecek. UEFA bu konuda çok ciddi ve samimi.” şeklinde konuşmuştu.

09 Mayıs 2018 Galatasaray`ın toplam borcu açıklandı Galatasaray'da mayıs ayı divan kurulu toplantısında Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıklarının toplam borcunun, 2 milyar 551 milyon lira olduğu açıklandı. İlgili Haberi Oku