SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demir İnşaat Büyükçekmece ligde kaldı, kümede kalma savaşı kızıştı!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde normal sezonun 29. haftası 2 maç hariç tamamlanırken 30. ve son hafta öncesi kümede kalma yarışı iyice kızıştı. Muratbey Uşak ile birlikte küme düşecek takım ya Gaziantep Basketbol ya da Yeşilgiresun Belediyespor olacak.

Güncellenme: 23:15, 09/05/2018
Demir İnşaat Büyükçekmece ligde kaldı, kümede kalma savaşı kızıştı!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 29’uncu haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece, deplasmanda Muratbey Uşak’ı 104-71 mağlup etti ve son hafta öncesi ligde kalmayı garantiledi. Küme düşmesi garantilenen Muratbey Uşak’la birlikte gelecek sezon bir alt ligde ya Gaziantep Basketbol ya da Yeşilgiresun Belediyespor küme düşecek.

Günün diğer maçlarında Anadolu Efes, konuğu Gaziantep Basketbol’u 94-87, Pınar Karşıyaka deplasmanda İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u 81-77, Darüşşafaka ise deplasmanda Yeşilgiresun Belediyespor’u 96-71 mağlup etti. Anadolu Efes’in galibiyetiyle Trabzonspor basketbol kümede kalmayı garantiledi.

Averaj hesabı karıştı!

Kümede kalma yarışı oldukça kızışırken gelecek hafta alınacak sonuçlardan sonra ortaya çıkabilecek olası ikili, üçlü ve dörtlü averajlara göre:

Yeşilgiresun ve Gaziantep ikili averajında Gaziantep düşecek. Yeşilgiresun, Gaziantep ve Büyükçekmece üçlü averajında Yeşilgiresun düşecek. Yeşilgiresun, Gaziantep, Büyükçekmece ve Trabzon dörtlü averajı oluşursa da Gaziantep düşecek.

SALON: Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi

HAKEMLER: Erşan Kartal, Ahmet Ersan Ergüler, Seher Ayşe Nur Yazıcıoğlu

MURATBEY UŞAK: Efe Ceran 2, Şafak Edge 7, Özcan Sürücü, Calloway 4, Ali Yurtseven, Tayfun Erülkü 18, Carmichael 24, Murat Kozan 9, Mehmet Erim Özgül 2, Yiğit Özovalı 3, Süleyman Yavaş 2

DEMİR İNŞAAT BÜYÜKÇEKMECE: Wright 4, Oğulcan Baykan, Kairys 7, Simpson 12, Burak Can Yıldızlı, Melih Yıldız 8, Walker 21, İlkan Karaman 24, Stojanovski 6, Robinson 13, Merthan Mutlu 9, Muhammed Faikal Altınkalem

1. PERİYOT: 20-25

İLK YARI: 38-45

3. PERİYOT: 57-70

İLGİLİ HABER Fenerbahçe, Kadınlar Basketbol Süper Ligi`nde finale yükseldi Fenerbahçe, Kadınlar Basketbol Süper Ligi`nde finale yükseldi

Yayınlanma Tarihi:23:11,