SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftarın Güneş sevgisi

8 Mayıs 2018

Beşiktaş, şampiyonluktaki şansını yitirmesine rağmen müsabakaya çok iyi konsantre oldu. İyi bir futbolla taraftarına zevkli bir müsabaka izleterek sorumluluk bilinci içerisinde takım halinde görevlerini yapmış oldular. Bu tür maçlara konsantre olmak çok zordur. Sporcuyu motive etmek kolay değildir. Ama zaman zaman Quaresma'nın ukalalığına rağmen bütün futbolcular tam kapasiteyle performanslarını ortaya koydu. Güzel şeylere bakacak olursak;

1 Beşiktaş, oyunu 35 metrede oynadı. Bloklar arası hiç kopma olmadı. Özellikle Tolgay ve Medel orta sahada rakibi çok iyi karşıladı. Aldıkları topları garanti ve öne oynayarak etkili akınların başlamasını sağladılar. Ayrıca futbolun gizli silahı olan hem rakip defanstan hem de kendi defanslarından dönen topları çok iyi alarak orta sahada rakibe büyük üstünlük sağladılar. Rakibin kontratak yapmasına müsaade etmediler.

2 Quaresma, Babel, Talisca Beşiktaş'ın ofans bölgesindeki en etkili ve en iyi oyuncularıydı. Quaresma attırdığı golden sonra ukalalık yapmasa maç farka gidebilirdi. Talisca ve Babel'in birebirde adam geçmeleri, oyunu hızlı oynamaları, arkadaşlarını pozisyona sokmaları galibiyetteki en önemli etkenlerdendi.

3 Sahanın en iyilerinden biri olan Tosic müdafaada bir kale gibi mücadele etti. Bütün defans arkasına atılan toplara tam zamanında hem ters hem düz kademe yaparak bütün rakip ataklarını tek başına kesti. Şenol Hoca'nın neden ilk tercihinin Tosic olduğunu Vida'yı oynatmadığını anlamış olduk.

4 Bir de kaleci Fabri'ye özel olarak değinmek gerekiyor. Atılan tüm derin toplara bir libero gibi çıkıp hepsini ayaklarıyla engelledi. Rakibin karşı karşıya kalacağı en az 3 pozisyonu Fabri sezgileri ile engelledi.

Siyah-beyazlı taraftarlar hocalarına karşı görülmemiş bir sahiplenme yaptı. Bu da Beşiktaş'ta uzun yıllar Şenol Güneş'li günlerin yaşanacağını gösterdi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek