SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat son kararını verdi

Gençlerbirliği'nin Antalyaspor'a yenildiği karşılaşma sonrası istifa sinyali veren Teknik Direktör Ümit Özat, göreve devam etme kararı aldı.

Güncellenme: 14:48, 07/05/2018
Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat son kararını verdi

Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında sahasında Antalyaspor’a yenilerek ligde kalma umutlarını zora sokan Gençlerbirliği’nde maç sonrası teknik direktör Ümit Özat’ın görevi bırakacağı iddia edilmişti. Yaptığı basın toplantısında da istifa sinyali veren Ümit Özat, göreve devam etme kararı aldı.

İLGİLİ HABER Gençlerbirliği`nde Pogba sahayı terk etti! Takım arkadaşları saldırdı... Gençlerbirliği`nde Pogba sahayı terk etti! Takım arkadaşları saldırdı...

Ümit Özat, dünkü maç sonrası şu açıklamaları yapmıştı:

“Öncelikle sorumluluk benim. 2. hafta istifa diye bağıranlar ya da yönetimin içindeki hainlik fitilini ateşleyenlerin suçu varsın olmasın. Evet yetiştiğim yuvaya 3. haftada gönderildikten sonra karşılık beklemeden dönmek suçsa evet benim suçum. Gece gündüz kulüpte kalmaksa, evet benim suçum. Ancak şunu söylemek isterim ki; Gençlerbirliği’nden Ankaragücü’ne Ankaragücü’nden de Gençlerbirliği’ne dost olmaz. Bizim taraftar bunu idrak edemedi. Hiç kimsenin suçu yok, ben suçluyum. Bu takım üzerinden geçinmeye çalışanlar Ankaragücü’ne çeviriyorlar burayı da. Düşen takımlar geri çıkıyor. Önemli olan ar, namus, şerefle hizmet edebilmek. Bu kulüpte bir adam var, kamera kayıtları var odasında darbuka çalıyor. Yıllardır bu kulübün içindeler. Bu adamın transferde yaptığı yolsuzluğa dair bant kayıtları var. Başkan adayından aylık para alan internet yazarları var. Gençlerbirliği umarım düşmez. Arımla namusumla şerefimle çalıştım. Bugün de yoluma bakacağım, evime gideceğim. İstanbul’a gideceğim. Yanımızda olanlara teşekkür ederim.”