SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Roma’nın yükselen değeri Cengiz Ünder

Sezon başında Medipol Başakşehir'den Roma'ya transfer olan Cengiz Ünder, sergilediği performans ile parlıyor. Roma'nın 13.4 milyon Euro'ya kadrosuna kattığı Cengiz Ünder, gün geçtikçe değerini katlıyor.

Güncellenme: 16:09, 06/05/2018
Roma’nın yükselen değeri Cengiz Ünder

Altınordu altyapısında yetiştikten sonra Medipol Başakşehir’e transfer olan, burada bir yıl oynadıktan sonra İtalya Serie A takımlarından Roma’nın yolunu tutan Cengiz Ünder, sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çekiyor. Roma forması ile çıktığı 30 karşılaşmada 7 gol ve 2 asisytlik bir performans sergileyen Cengiz Ünder, piyasa değerini de neredeyse üçe katladı. Cengiz Ünder’in piyasa değerini belirleyen Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi (CIES), Milli futbolcudaki gelişimi gözler önüne serdi.

İLGİLİ HABER Roma`dan UEFA`ya isyan: `Bu gece olanlar çok garipti` Roma`dan UEFA`ya isyan: `Bu gece olanlar çok garipti`

Medipol Başakşehir’den Roma’ya 13.4 milyon Euro’ya transfer olan Cengiz Ünder, İtalya’da henüz bir sezonu bile doldurmadan değerini katladı. Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi, Cengiz Ünder’in piyasa değerinin 33.9 milyon Euro’ya çıktığını gösterdi. 20 yaşındaki Cengiz Ünder’e özel indekste ise 100 üzerinde 81 puan verildi.