SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıza Çalımbay 5-2’lik mağlubiyetin ardından konuştu

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında Trabzonspor konuğu Kasımpaşa'ya 5-2 mağlup olurken karşılaşmanın ardından Çalımbay, "Maça bakarken yaptığımız hatalardan dolayı inanılmaz derece üzüldüm. Sonra iki arkadaşımızın kırmızı kart görmesi çok kötü oldu ama her şey bitmiş değil. 5'inci sırada ligi bitirme iddiamız sürüyor" dedi.

Güncellenme: 23:20, 05/05/2018
Rıza Çalımbay 5-2’lik mağlubiyetin ardından konuştu

Spor Toto Süper Lig’in 32’nci haftasında sahasında Kasımpaşa’ya 5-2 mağlup olan Trabzonspor’da teknik direktör Rıza Çalımbay, böyle bir maçı beklemediklerini ve neticede mağlubiyeti hak ettiklerini söyledi. Çalımbay, maç sonrası yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Buraya geldiğimden bu yana ilk kez bu kadar bariz defans hatası gördük. Bu hatalar da pahalıya patladı. Rakip girdiği pozisyonların tamamına yakınını değerlendirdi, biz de yardım ettik. Ofans açısından çok net pozisyonlar yakalandı, değerlendiremedik. Böyle hatalar yapıldığı zaman karşı takım affetmez. Sivas maçı da öyleydi, çok pozisyon vardı. İlk yarı atamadık, sonra yaptığımız hatalardan dolayı goller yedik. Maça bakarken yaptığımız hatalardan dolayı inanılmaz derece üzüldüm. Sonra iki arkadaşımızın kırmızı kart görmesi çok kötü oldu ama her şey bitmiş değil. 5’inci sırada ligi bitirme iddiamız sürüyor. Elimizden gelen gayreti gösterip inşallah bu hedefimizi gerçekleştireceğiz.”

İLGİLİ HABER Spor Toto Süper Lig | Alanya`da puanlar paylaşıldı küme düşme hattı karıştı! Spor Toto Süper Lig | Alanya`da puanlar paylaşıldı küme düşme hattı karıştı!

“KADROMUZ BELLİ”

Kadrolarının belli olduğunu ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını kaydeden Çalımbay, sakat ve cezalı oyuncuların oluşunun da kendilerini etkilediğini belirterek, “Maçtan önce oyuncularımla konuştum. Kasımpaşa oyuncularının yarısından fazlası benim oyuncularım. Benim kurduğum takım. Maç toplantılarında oyuncuların neler yapabileceğini anlattık. Anlattığımız halde goller yedik. Sakat ve cezalı oyuncular var, elimizdeki kadro bu. Eksik çıktığımızda sıkıntılar yaşıyoruz” diye konuştu.

“DEFANS HATALARI UĞURCAN’A DA YAZIK ETTİ”

Çalımbay, genç kaleci Uğurcan Çakır’ın performansına ve Estaban’ın sakatlığına ilişkin ise, “Bugün defans hataları Uğurcan’a da yazık etti. Fazla yapacağı bir şey yoktu. Esteban ve Uğurcan hangisi hazırsa oynatacağız. Uğurcan’ı kazanmak lazım. Hemen böyle goller yedi diye alıp bir kenara atmak doğru değil. Bu hatalarda kalecilerin yapacağı bir şey yok” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Spor Toto Süper Lig | Trabzonspor evinde dağıldı! 7 gol, 2 kırmızı... Spor Toto Süper Lig | Trabzonspor evinde dağıldı! 7 gol, 2 kırmızı...