SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kadınlarımızdan tarihi başarı!

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda mindere çıkan Kadın Güreş Milli Takımı, elde ettiği 2 altın ve 3 bronz madalya ile tarihinde en çok madalya kazandığı Avrupa Şampiyonası'nı geride bıraktı. Türkiye kadınlar takım sıralamasında üçüncü sırada yer aldı.

Güncellenme: 00:13, 05/05/2018
Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kadınlarımızdan tarihi başarı!

Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kadınlar müsabakaları sona erdi. Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’ndeki Kaspiysk kentinde düzenlenen şampiyonada Türkiye, kadınlarda 2 altın ve 3 bronz madalya kazandı. Kadın Milli Güreş Takımı, tarihinin en başarılı Avrupa Şampiyonası’nı geride bıraktı. Milli sporcular, müsabakaların ikinci gününde kürsüye çıkamadı ancak dün elde edilen derecelerle tarih yazmayı başardı.

76 kiloda Türkiye’yi temsil eden Yasemin Adar, üst üste 3’üncü kez Avrupa şampiyonluğuna ulaşırken, Elif Jale Yeşilırmak, Avrupa şampiyonalarındaki ilk altın madalyasını kazandı, Evin Demirhan, Buse Tosun ve Bediha Gün de bronz madalyaya uzandı.

Turnuvanın ikinci günü olan 4 Mayıs’ta, kadınlar 72 kiloda bronz madalya için mindere çıkan Beste Altuğ, Fransız rakibi Cynthia Vanessa Vescan’a 8-1’lik skorla mağlup oldu. Kadınlar 53 kiloda bronz madalya için mindere çıkan bir diğer sporcumuz Aysun Erge ise Yunan rakibi Maria Prevolaraki’ye 12-7’lik skorla mağlup oldu.

Rekor kırdık!

Şampiyonayı 5 madalyayla tamamlayan Kadın Milli Güreş Takımı, en fazla madalya kazandığı Avrupa Şampiyonası’nı geride bıraktı. Türkiye, kadınlar takım sıralamasında 117 puanla üçüncülüğü elde ederken, ev sahibi Rusya 173 puanla ilk sırayı Belarus ise 140 puanla ikinci sırayı aldı. İLGİLİ HABER Rıza Kayaalp`ten Rusya`da tarihi zafer! Hamza Yerlikaya'nın rekorunu egale etti Rıza Kayaalp`ten Rusya`da tarihi zafer! Hamza Yerlikaya'nın rekorunu egale etti