SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Anıtkabir’de buluştu

Atatürk’ün Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaretinin 100. yıl dönümünde Fenerbahçeliler Ata’nın huzurunda buluştu. Türkiye’nin dört bir yanından taraftarlar da Ankara’ya çıkarma yaptı.

Fenerbahçe camiası bugün Anıtkabir'de buluşuyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 3 Mayıs 1918'de kulübü ziyaretinin 100. yıl dönümünde Başkan Aziz Yıldırım ile yöneticilerin yanı sıra tüm taraftar grupları ve yönetime muhalif kongre üyeleri de Anıtkabir'e çıkarma yaptı.
Birlik ve beraberlik mesajı verildi. Aziz Yıldırım, “Bölünmüş bir fotoğraf verirsek Fenerbahçe büyük zarar görür. Anıtkabir'de güçlü bir birlik fotoğrafı vermeliyiz” görüşü çerçevesinde muhalif kongre üyelerini de anma törenine davet etti.
Başkan adayı Ali Koç'un ziyarete katılmadığı ancak kendisine yakın isimleri Anıtkabir'e gitmesi yönünde teşvik ettiği belirlendi.
Türkiye’nin çeşitli yerlerinden binlerce taraftar otobüslerle Anıtkabir'e akın etti.
Ziyarette ayrıca 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, darbeciler tarafından ağır yaralanan Gazi Emniyet Müdürü Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan ile eski yönetici duayen gazeteci Uğur Dündar da bulundu.
Öte yandan Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri'nde de bugün bir tören yapılacak.
Josef, Atatürk'ün Fenerbahçe'yi ziyaretinin 100. yılı nedeniyle tesislerin kapısına asılan Türk Bayrağı önünde poz vererek, “Seviyorum” paylaşımını yaptı.
Ünlü isimler de Anıtkabir ziyaretinde yer aldı.
Aziz Yıldırım’ın Anıtkabir özel defterine yazdığı yazı;
Bu arada Fenerium, Atatürk'ün Fenerbahçe kulübünü ziyaretinin 100. yılı anısına hazırlanan tişört, kupa ve şaldan oluşan ürün kategorisini satışa sundu.
İşte Fenerbahçe camiasının Anıtkabir ziyaretinden kareler: