SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’den SÖZCÜ’ye özel açıklamalar

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Sözcü'ye yaptığı açıklamada, "Düşüncemiz, Galatasaray armasının seçimden daha önce geldiği şeklinde" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 10:13, 02/05/2018
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’den SÖZCÜ’ye özel açıklamalar

Mesut YILDIRIM – SÖZCÜ SKOR / Tarihin 21. Süper Lig zaferine üç maç uzaklıktaki Galatasaray'da her şey şampiyonluk üzerinden konuşuluyor.

Yöneticiler, takımın eksikleriyle yakından ilgileniyor, teknik heyetin aklını sadece sahaya odaklaması için mücadele ediyor. Bununla birlikte akılların bir köşesinde 26 Mayıs'taki seçimli genel kurul bulunuyor.

Şimdiye dek iki isim adaylığını açıkladı: Mevcut Başkan Mustafa Cengiz ile Ali Fatinoğlu. Ozan Korkut ile Dursun Özbek de resmi hamleyi yapmak üzere. İşte bu ortamda kıyasıya bir rekabetin beklendiği seçimle ilgili Mustafa Cengiz'den çarpıcı bir açıklama geldi.

SÖZCÜ'nün genel kurulla ilgili sorularını yanıtlayan Cengiz, tansiyonu düşüren, kenetlenme mesajları içeren ifadeler kullandı. “Her Galatasaraylı başkanlık gibi bir görevi yapmak ister” diyen Mustafa Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genel kurul önemli ama daha zaman var diye düşünüyorum. Düşüncemiz, Galatasaray armasının seçimden daha önce geldiği şeklinde.”

“TAKIMA VE HOCAYA GÜVENİYORUZ”

“Bizim için, tüm G.Saraylılar için zor bir sezon oldu. Hak ettiğimiz başarıyı yakalamak için aynı ciddiyetle hazırlanmalıyız. Takımın alın terinin karşılığını bulması, kulübümüzün tarihine yeni bir kupa eklemek her şeyden daha önemli. Bizim şimdi tek düşüncemiz armanın muzaffer olması. Takımımıza ve hocamıza güveniyoruz. Yolun sonunda şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Camiamız da gereken desteği vermeli”

ÖZBEK SÜRPRİZ YAPACAK

Galatasaray’ın bir önceki başkanı Dursun Özbek, seçim çalışmalarına devam ediyor. Yönetim kurulu listesi son tarih olan 4 Mayıs'ta divan kuruluna teslim edecek Özbek, temaslarına devam ediyor. Güçlü bir liste arayışındaki Dursun Özbek'in yakın çevresine, “Son ana kadar sürprizler olabilir. Çok önemli bir yönetim kuracağız” dediği öğrenildi.

İLGİLİ HABER Galatasaray son 16 yılın rekorunu kırmak üzere... Galatasaray son 16 yılın rekorunu kırmak üzere...