SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kaleci formasını unutursa… Krizi antrenörün parlak zekası çözdü

Uruguay'da futbol sahalarında pek rastlanmayan bir olay yaşandı. Penarol kalecisi Kevin Dawson, giymesi gereken kaleci formasını unutulduğu için maça çıkamama tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Ancak Penarol teknik heyetindeki bir antrenör, çözümü çabuk buldu ve krizi atlattı.

Güncellenme: 15:18, 01/05/2018
Kaleci formasını unutursa… Krizi antrenörün parlak zekası çözdü

SKOR DIŞ HABER Uruguay Premier Lig’de Penarol’un Progreso ile deplasmanda oynadığı maç öncesi küçük çaplı bir kriz yaşandı. Penarol kalecisi Kevin Dawson, maça çıkmaya hazırlanırken giymesi gereken kaleci formasını unuttuğunu fark etti. Penarol’un kalecisinden yoksun çıkma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı ihmal, kulüpte paniğe neden oldu. Ligde liderlik koltuğunda yer alan Penarol’un mutlak galibiyet parolası ile çıktığı maç öncesi yaşanan kriz, bir antrenörün parlak zekası sayesinde çözüldü.

İLGİLİ HABER `Deli` lakaplı emektar golcü taraftara masa ile saldırdı `Deli` lakaplı emektar golcü taraftara masa ile saldırdı

Farklı bir forma ile maça gelen kaleci Kevin Dawson’ı mutlaka oynatmak isteyen Penarol teknik heyeti, kara kara düşünmeye başladı. Teknik heyette yer alan bir antrenörün aklına tam çareler tükenmek üzere iken inanılmaz bir fikir geldi. Tribünlerde oturan bir taraftarı gözüne kestiren antrenör, taraftarın kaleci forması giydiğini görünce keyiflendi. Taraftarın üzerindeki formanın orijinal olup olmadığını kontrol ettiren antrenör, müjdeli haberi alınca büyük sevinç yaşadı. Hemen durumu teknik heyete ileten antrenör, kritik maç öncesi yaşanan kaleci krizini böylece çözmüş oldu.

 

Twitter

Karşılaşmayı kaleci Kevin Dawson’ın başarılı performansı ile gol yemeden 1-0 kazanan Penarol, liderliğini sürdürdü.

Yayınlanma Tarihi:11:07,