SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dünya Kupası öncesi Mısır’da Mohamed Salah krizi!

Dünya Kupası öncesi Mısır’da Mohamed Salah krizi!

Liverpool'da forma giyen Mısılı yıldız Mohamed Salah ile Mısır Futbol Federasyonu'nun arası fotoğraf nedeniyle açıldı. İzinsiz fotoğrafını kullanan Mısır Futbol Federasyonu'nu suçlayan Mohamed Salah, yaşanan olayın aşağılayıcı olduğunu söyledi.

SKOR DIŞ HABER Bu sezon sergilediği performans ile Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo ile yarışan Liverpool’un Mısırlı yıldızı Mohamed Salah’ın Rusya’da düzenlenecek Dünya Kupası’nda neler yapacağı merakla bekleniyordu. Liverpool forması ile çıktığı 48 resmi maçta 43 gol 15 asistlik muhteşem bir performans sergileyen Mohamed Salah’ın Mısır’ı Dünya Kupası’nda üst turlara taşıyabileceği konuşuluyordu. Ancak Dünya Kupası’nın başlamasına 44 gün kala Mısır Futbol Federasyonu ve Mohamed Salah’ın arası bir fotoğraf nedeniyle açıldı.

 

01 Mayıs 2018 Kaleci formasını unutursa... Krizi antrenörün parlak zekası çözdü Uruguay'da futbol sahalarında pek rastlanmayan bir olay yaşandı. Penarol kalecisi Kevin Dawson, giymesi gereken kaleci formasını unutulduğu için maça çıkamama tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Ancak Penarol teknik heyetindeki bir antrenör, çözümü çabuk buldu ve krizi atlattı. İlgili Haberi Oku

 

Mısır Futbol Federasyonu’nun Milli Takım uçağında Mohamed Salah’ın fotoğrafını kullanması kriz çıkardı. Fotoğrafın kendisine haber verilmeden kullanılmasına kızan Mohamed Salah, olayın aşağılayıcı savundu. İsim haklarına saygı gösterilmediğini belirten Mohamed Salah, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ne yazık ki durumun ele alınış şekli aşağılayıcı… Bu konuda daha klas hareket edilmesini beklerdim” yazdı.

İmaj hakları başka bir şirkete ait olan Mohamed Salah’ın fotoğraflarının kullanılması telif hakkı gerektiriyor. Mısır Milli Takımı’na başka bir şirketin sponsor olması nedeniyle Mohamed Salah’ın fotoğraflarının telif hakkı ödenmeden kullanılması yasal değil. Konu hakkında yasal sürecin başlatıldığı öğrenildi. Fotoğrafın kullanılmasındaki asıl sıkıntısı bir hem Mohamed Salah’ın hem de Mısır Milli Takımı’nın sponsorlarının GSM şirketleri olması… Mohamed Salah’ın sponsoru davayı kazanırsa Mısır Futbol Federasyonu milyonlarca dolar tazminat zorunda kalabilir.

26 Nisan 2018 Mohamed Salah`a Mekke`den arsa! Suudi Arabistan'ın, Liverpool'un Mısırlı yıldız futbolcusu Muhammed Salah'a Dünya futbolunu ayağa kaldıran performansından dolayı Mekke'de arsa hediye etmeye karar verdiği bildirildi. İlgili Haberi Oku

26 Nisan 2018 Roma Sportif Direktörü Monchi, Salah`ı Liverpool`a satma nedenlerini açıkladı! İlgili Haberi Oku