SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan Demirel’den flaş Beşiktaş açıklaması

Fenerbahçe kaptanı Volkan Demirel, Beşiktaş maçında yaşanan olaylarla ilgili ''Beşiktaş’ın bu tavrı, futbolu gölgede bırakıyor'' dedi.

Güncellenme: 14:02, 30/04/2018
Volkan Demirel’den flaş Beşiktaş açıklaması

Fenerbahçe Dergisi'nin Mayıs sayısına konuşan Volkan Demirel, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Olaylı Beşiktaş maçında yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulunan Volkan, ”Bunlar Fenerbahçeli değil; korner köşelerinde ve yukarıda bazı kısımlarda konuşlanan provokatörler” ifadelerini kullandı.

AKIL ALIR ŞEYLER DEĞİL

Kupa maçındaki olaylar akıl alır şeyler değil. Ben 15-16 yıldır bu takımın kaleciliğini yapıyorum; Fenerbahçe taraftarı, ona herhangi bir Fenerbahçeli futbolcu, Hocamız, teknik heyetten birileri veya bir görevli kenardan “Yapma” diyorsa, bu uyarıyı dikkate alır ve Fenerbahçe'ye bu tür zararlar verecek bir şey yapmaz.

BUNLAR FENERBAHÇELİ DEĞİL…

O gün ben sahada takım arkadaşlarımla birlikte tribünlere uyarılar yaptım, “Atmayın” dedim. Olaylar devam etti. Bunlar Fenerbahçeli değil; korner köşelerinde ve yukarıda bazı kısımlarda konuşlanan provokatörler. Kötü niyeti olmayan birçok taraftar da o anın galeyanıyla bu provokasyondan haliyle etkilenmiş ve o şahısların gazabına uğramış olabilir.

KASTİ ZARAR VERMEK İSTEYENLER!

Fenerbahçe'ye kasti olarak zarar vermeye çalışan bu şahısların açılan soruşturma kapsamında iyice araştırılmasını istiyorum. Ayrıca; herkesin kendi kulübünün PassoLig kartını taşıması, bence önemli bir önlem niteliğinde.

MİLLİ TAKIMDAKİ AYNI DEĞİL

Benim milli takımı bırakmamla Tolga'nın taraftarlarla atışma olayını aynı görenler var ama değil. Neden? Ben, milli takım formasıyla sahaya çıkıyorum ve bana hakaret eden, milli takımı desteklemeye gelen insanlar. Ben bunu kaldıramam, kaldırırsam Tolga gibi tribüne giderim. Olay da başka yerlere gider.

İLGİLİ HABER Rıdvan Dilmen: Tekme tokat giriyorlar, kalecinin burnunu kırıyorlar Rıdvan Dilmen: Tekme tokat giriyorlar, kalecinin burnunu kırıyorlar

İŞTE BU MİLATTIR

Sonuç olarak hem ben zarar görürüm hem de milli takım. Bu yüzden, milli eldivenleri bıraktım. O günden sonra milli takımın İstanbul sınırları içinde maç oynadığını görmedik. İşte bu bir milattır. Evet, ben milli takım kariyerimi bitirdim ve bunu isteyerek de bitirmedim, yapmam gerekeni yaptım. Ben yaşadığım olaylarda kimseyi örnek göstermiyorum.

BEŞİKTAŞ FUTBOLU GÖLGEDE BIRAKIYOR

Maçın sonucunun sahada belirlenmesini isterdik. Beşiktaş'ın bu tavrı, futbolu gölgede bırakıyor. Geçmişte bu tür olaylar bizim başımıza da geldiğinde, biz Fenerbahçe formasıyla sahadaki yerimizi almayı becerdik. Beşiktaş'tan da bunu beklerdik.

KAZANSALAR TEBRİK EDECEKTİK

Biz 3 Mayıs günü rakibimizi bekleyeceğiz. Sahada maçımızı yaparak final biletini almak isteriz. Rakibin hükmen mağlubiyeti sonrası finale çıkmak futbol adına bizi de pek sevindiren bir durum değil. Sahada, maçın kaldığı yerden mücadelemizi verdikten sonra, biz kazansak onlar bizi tebrik edecek; onlar kazandığı takdirde ise biz onları tebrik edecektik. Neler olacağını hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`nin kayıp yıldızı; Mauricio Isla Fenerbahçe`nin kayıp yıldızı; Mauricio Isla İNŞALLAH DEVAM EDERİMİnşallah sağlığım el verdiği sürece bu formayı terletmeye, Şükrü Saracoğlu çimlerine ayak basmaya devam edeceğim. Bana imkân verildiği müddetçe Müjdat Ağabeyi de geçmek isterim. İnşallah 700'lere kadar gider ve çubuklu altında nice şampiyonluklar yaşarım.EN ÖZEL MAÇ SEVILLA

Bu kutsal forma altında 5 tane şampiyonluk yaşadım, keza Süper Kupa ve Türkiye Kupası sevinçlerini de tattım. Önemli olan bu kupaların, şampiyonlukların sayısını arttırıp faydalı olmak diye düşünüyorum. Öte yandan, benim için en özel maç; Sevilla maçıdır.

İNŞALLAH SON DAKİKADA GOLÜ ATARIZ

Bizim daha iyi yapabileceğimiz şeyler var; bunu biliyoruz. Biz sonuna kadar şampiyonlukların, kupaların adayıyız. Rakiplerimiz zor maçlar oynayacak, bizimse biraz daha kolay diyebileceğimiz türden mücadelelerimiz olacak. Son dakikaya kadar bu işi götüreceğiz ve inşallah son dakikada da golü biz atarız.

ADRİYATİK’İ GEÇMİŞLİĞİM VAR

Denize olan merakım dedem sayesinde başladı. Dedem, Haliç'te kayığıyla insanları taşırdı, ben de onun yanında miçoluk yapardım. Dedem ile başlayan bir serüven ve Allah sonrasında bize bu imkânları nasip etti. Şimdi de kullandığım, demir atıp marinaya yanaştığım bir gemim var ve onun kaptanlığını yapıyorum. Şu an için futbola konsantre olmuş durumdayım ama inanıyorum ki futboldan sonra hayatım denizlerde olacak. Adriyatik'i geçmişliğim vardır, Ege'deki her adaya da gittiğimi söyleyebilirim. Kızlarıma da bu işi çok sevdiriyorum ve ailemle birlikte Avrupa turuna çıkmayı çok istiyorum. Denizde kendimi özgür ve yenilenmiş hissediyorum.

Yayınlanma Tarihi:13:25,