SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kavga yok futbol var

Bu sezon iki farklı G.Saray izliyoruz. Bir yanda ısıran, galibiyeti kovalayan, rakibine korku veren evindeki G.Saray, bir yanda silik futbolu ve ruhsuz oyunu ile deplasmanda taraftarını kahreden bir takım. F.Bahçe'ye her iki maçta da gol atamayan, Trabzonspor'a karşı dayanamayan, Başakşehir'den 5, Beşiktaş'tan 3 gol yiyen ama şampiyonluğa yakın bir takımdan bahsediyoruz.

Futbolun çirkinliklerini tartıştığımız günleri geride bırakmanın sevinci ilederbiyi izledik. Olaysız, kavgasız, bol pozisyonlu ve sadece futbolu konuştuğumuz derbiyi özlemişiz.

Isıran futbol

Sarı-kırmızılılar önde basıp, sert oynayarak baskılı başladı. Maçın başında Rodrigues rakiplerini geçti ama Fabri'yi geçemedi. Buna karşılık Negredo'dan geldi. İlk yarıda Mariano ve Negredo'nun ikinci yarıda da Pepe'nin sakatlıkları her iki hocanın da planlarını bozdu. Beşiktaş organize ataklar yerine kontratak taktiğine döndü.

Fernando'nun attığı gole hazırlanış açısından şapka çıkartmak gerek. Ancak Beşiktaşlı stoperlerin pozisyonu izlediğini söylemek lazım. Hücumda çok iyi çoğalabilen sarı-kırmızılı oyuncular Beşiktaş'ı şoka uğrattı. Beşiktaş'ın bu sezon ilk defa rakibinin oyununu kabullendiğine şahit olduk. Gomis'in kaçırdığı gol saç-baş yoldurdu. İkinci yarı tam bir futbol şöleni gibiydi. Karşılıklı pozisyonlar, kaçan goller ve penaltı, top bir o kalede bir bu kalede… Terim'in prensi Rodrigues, Beşiktaş'ın galibiyet ümitlerini bitiren golü attı.

G.Saray sadece derbi kazanmadı, şampiyonluk yolunda bir rakibini devre dışı bıraktı. Hakem Fırat Aydınus, ilk yarıda Belhanda'nın Medel'e attığı dirseğe kırmızı kart verse kimse neden verdin demezdi. İlk yarıda birer sarı kart ile durumu idare etti. Beşiktaş aleyhine verilen penaltı kararı doğruydu. Faulü Tosic yaptı ve haklı bir kırmızı kart gördü.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek