SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atamayana atarlar!

30 Nisan 2018

Beşiktaş, Galatasaray'ı yenerse şampiyon olacaktı. Kaybederse 4. olabilirdi. Böyle bir müsabakaya çıktı ve sahadan mağlup ayrılarak şampiyonluk şansını kaybetti. Nedenlerine bakacak olursak…

1- Cenk Tosun gittikten sonra forvet hattındaki futbolcular takıma istenilen katkıyı sağlamadılar. Negredo, Lens ve Love, istenilen futbolu ortaya koyamadıkları için Beşiktaş, hedeflerine ulaşamadı.

2- İlk defa Beşiktaş, Galatasaray'a karşı topa daha az sahip olan, çok pas hatası yapan, kanatları kullanamayan, oyunun yönünü değiştiremeyen, oyun üstünlüğünü rakibe veren bir oyun oynayınca mağlubiyet de kaçınılmaz oldu.

3- Beşiktaş'ın ikinci yarıdaki flaş isimleri Medel ve Tolgay çok pas hatası yaptı. Aldığı topları basit şekilde kaptırdılar. Özellikle Medel, başlatacağı bütün hücumları pas hatası yaparak birçok etkili akının başlamasını engelledi.

4- Buna rağmen Beşiktaş Negredo ve Babel ile girmiş olduğu net pozisyonları kaçırdı. Galatasaray girdiği basit pozisyonları bile gole çevirince müsabakayı kazandı. Maç ‘Atamayana atarlar' anlayışıyla sonuçlandı.

5- Ligin çok hakkaniyetli olduğuna  inanmıyorum. Bu yıl Beşiktaş'ın şampiyon olmaması için TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibi, ilk darbeyi ligin ilk yarısındaki Fenerbahçe maçında vurdu. Ne tesadüf ki, kupada da Fenerbahçe maçında Beşiktaş'ın kafasına yabancı madde atıp Kartal'ın iki kanadını da kırdılar!

Buna rağmen Beşiktaş camiası taraftarıyla, yönetimiyle, futbolcusuyla, hocasıyla iyi bir bütünlük içinde. Bence ortaya iyi bir performans koydular. Galatasaray maçında alınan mağlubiyet, tamamıyla Beşiktaş'ın istediği futbolu ortaya koyamayışından kaynaklanıyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek