SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe camiasından Atatürk’e iade-i ziyaret hazırlığı!

Fenerbahçe Kulübü, ziyaretinin 100. yılında Ulu Önder Atatürk’ün huzuruna çıkarak birlik-beraberlik mesajı verecek. Binlerce sarı-lacivertli taraftar, yönetimin kiraladığı otobüslerle Ankara’ya gidecek

Güncellenme: 10:44, 28/04/2018
Fenerbahçe camiasından Atatürk’e iade-i ziyaret hazırlığı!

İrfan YİRMİBEŞ – SÖZCÜ SKOR / Fenerbahçe’de 2-3 Haziran'da yapılacak seçimler nedeniyle gerilen ortam, yerini birlik ve beraberliğe bırakıyor.

Anıtkabir ziyareti ile camiayı kenetlemek isteyen yönetim, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 3 Mayıs 1918'de yaptığı ziyaretin 100. yılında Ata'nın huzuruna çıkıyoruz” sözleriyle taraftarlarını Ankara'ya götürüyor.

Daha önce adaylığını açıklayan Ali Koç, Ankara'ya gelmeyeceğini açıklamasına rağmen projeyi destekliyor.  Başkan Aziz Yıldırım ise camiayı birleştirmek ve Ata'ya saygı çerçevesinde taraftarların bir araya gelmesini istiyor.

Otobüslerle başkente çıkarma yapacak taraftarlar yol boyunca kendileri için hazırlanan ‘Ata klibini' de izleyebilecek.

Daha önce de defalarca Anıtkabir'e giden yönetim, bu kez de tam kadro Ata'nın huzurunda olacak

MÜZEDE SERGİLENİYOR!

Ulu Önder Atatürk'ün sarı-lacivertli kulübü ziyareti sırasında anı defterine, “Fenerbahçe Kulübü'nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmiş ve bu kulübü ziyaret ve erbab-i himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatimi buraya kayd ile mübahiyim” şeklinde kaleme aldığı yazısı, halen müzede sergileniyor.

İLGİLİ HABER Ali Koç`tan flaş başkanlık ve Anıtkabir açıklaması! `Eğer kaybedersem...` Ali Koç`tan flaş başkanlık ve Anıtkabir açıklaması! `Eğer kaybedersem...`

Yayınlanma Tarihi:10:30,