SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Serdar Ali Çelikler’den derbiler için flaş öneri!

Ziraat Türkiye Kupası'nda kaldığı yerden tekrar oynatılması kararlaştırılan Fenerbahçe Beşiktaş maçı ile ilgili Serdar Ali Çelikler'den çok çarpıcı yorumlar geldi.

Güncellenme: 07:42, 26/04/2018
Serdar Ali Çelikler’den derbiler için flaş öneri!

Serdar Ali Çelikler TFF’nin tatil edilen Fenerbahçe Beşiktaş maçıyla ilgili dün verdiği ’57.dakikadan itibaren seyircisiz tekrar’ kararı değerlendirdi. Çelikler, ”Bu olayı yaşayan Fenerbahçe Teknik direktörü olsa F.Bahçe hükmen yenik sayılmıştı” ifadelerini kullandı. Ünlü yorumcu bu tür maçlara yabancı hakem verilmesi gerektiğini söyledi.

HÜKMEN YENİK SAYILMIŞTI

Şenol Güneş'e baştan tekrar geçmiş olsun diyorum. Sonuçta kendisi çirkin olaylara maruz kalmıştır. Ama hiç kusura bakmayın bu olayı yaşayan F.Bahçe teknik adamı olsa F.Bahçe hükmen yenik sayılmıştı. Sahadan çekildi sayılıp 1 yıl da kupadan men edilmişti.

BAŞI YARILMIYOR

Şenol Güneş'in başı, saha içindeyken ya-rıl-mıyor. Kesin. İster sağdan ister soldan bakın. Alttan üstten inceleyin. Şenol Güneş'in başı yarılmıyor. Yarılmış başa; kan akan başa buz müdahalesi yapılan bir tane örnek gösteremezsiniz. Bu durumda iken Şenol Güneş; yedek kulübesinde oturur vaziyetteyken 2 kez “Hadi be, hadi be” deyip soyunma odasına yöneliyor

İLGİLİ HABER Fenerbahçe taraftarı Türkiye Kupası finalinde tribünde olacak mı? Fenerbahçe taraftarı Türkiye Kupası finalinde tribünde olacak mı?

KANAMA YOK!

Tekrar ediyorum; o esnada başına bir cisim çarpmış ama yarık ve kanama yok. Tam koridora giderken göğsüne su şişesi isabet ediyor. Birkaç salise sonra sendeleyip düşüyor. Gelip kaldırıyorlar ve soyunma odasına götürüyorlar hocayı. Bu esnada da kanama yok.

KURTULMA AMAÇLI…

Eğer bizim göremediğimiz bir yerde başı yarılmadıysa; soyunma odasında başı durup dururken açılmadıysa Şenol Güneş'e atılan stapler tamamen “Hükmen mağlubiyetten kurtulma amaçlı tampondur. Bu olayda herkesin atladığı en büyük sorumlulardan biri de hakemdir. Hakem Mete Kalkavan; Şenol Güneş'in sağlık memuru değildir.

ARKASINDAN GİDEMEZ

Arkasından “Hocam… Hocam…” deyip kimseye; yardımcılarına dahi bir şey söylemeden Şenol Hoca'nın arkasından soyunma odasına gidemez. Raporunu temsilcinin şifaen sözlerine göre yazamaz. Hakem görmediği hiçbir konuyla ilgili karar veremez. Hakem sahanın amiridir. İsterse maçı durdurur; isterse hiç oynatmaz. Mete Kalkavan yönetim becerisi açısından açık bir şekilde sınıfta kalmıştır.

İLGİLİ HABER PFDK`dan Fenerbahçe`ye şok, Beşiktaş`a Pepe müjdesi! PFDK`dan Fenerbahçe`ye şok, Beşiktaş`a Pepe müjdesi!

HOCANIN MEMURU GİBİ

Sahanın içinde hiçbir eylem yokken; kulübelerin orada çıkan hadiselerden ötürü hangi hakem soyunma odasına girmiştir? Hakem hakim olamamış ve Şenol Hoca'nın arkasından sanki onun memuru gibi peşinden koridora girmiştir.

SKANDALIN AKTÖRÜ

Oysa hakem bekler; yardımcılarını yanına toplar; 4. hakemini gönderip bilgi alır. Gerekirse gidip kendi gözleriyle görüp öyle karar verir. Kalkavan gayri ihtiyari içeri girmiş; temsilcinin sözlerine itibar etmiş ve sahaya hakim olamadığı için bu skandalın başaktörlerinden biri olmuştur.

TECRÜBELİ HAKEM OLSA…

Tecrübeli bir hakem olsa saha kenarında bekler; Beşiktaş takımını geri çağırırdı. Beşiktaş takımını temsilen Ali Naiboğlu gelip “Hocamızın başı yarıldı dikiş atılıyor” demeden de içeri girmezdi. İçeri girer bakar ve kendi gözleriyle gördükten sonra maçı tatil ederdi.

OTORİTEYE GÜVEN YOK

Hep söylüyorum bu ülkede otoriteye güven yok. Gelin etmeyin eylemeyin bu tür maçlara yabancı hakem verin. Yabancı hakem verilse zaten daha 2. korner hadisesinde maçı tatil edeceğini bildirirdi. Herkes de o otoriteden korkacağı için bu tür hadiseler hiç yaşanmazdı.

KAMPANYA BAŞLATIRDI

Gelelim en can alıcı noktaya. Bu olayların aynısı olsa; bire bir aynısı yaşansa Türk medyası ittifakla Fenerbahçe'nin hocasını kaçak-korkak-numaracı yapar ve F.Bahçe'nin hükmen yenilmesi için kampanya başlatırdı. Bu iki yüzlülük elbet bir gün bitecek. F.Bahçe bu ülke medyasının gözünde ‘zenci muamelesi' görmeye ilelebet devam etmeyecek. Ama medya kendi kendini bitirecek..

MAĞLUP OLURDU

Ya Tayyip Erdoğan “Yaşananlar kumpas” demeseydi karar ne olurdu? Büyük ihtimalle F.Bahçe hükmen mağlup olurdu. Şenol Güneş'in başı hakikaten yarıldı ise; Beşiktaş gerçekten de mağdur olduğunu düşünüyor ve kararın haksız olduğunu savunuyorsa maça çıkmaz. Bekleyelim görelim.

NASIL ÇÖZÜLÜR?

Peki bu olaylar nasıl çözülür? Çok basit. Sadece ve sadece kuralları uygulayarak. Özgür davranarak. Kimseden ama kimseden talimat almayarak. Ve baştan “Bu sezon milat” denilerek; gerekirse birkaç kulübün canını yakarak. Ama sadece kuralları hakkaniyetli uygulayarak.

BENİ TFF BAŞKANI YAPIN

Bunun için de özgür bir TFF lazım. Özgür değilseniz il başkanları bile size karar dikte ettirir. Beni TFF Başkanı yapın; 4 yıl sonra tertemiz futbol ortamı bırakacağıma söz veriyorum.