SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili 3 kişi tutuklandı

Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olaylar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen ve aralarında Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in yaralanmasına neden olan S.D.’nin de bulunduğu 5 şüpheliden 3’ü “silahla kasten yaralama” suçundan tutuklandı. S.D. savcılık ifadesinde, Şenol Güneş’i hedef alarak çakmağı fırlatmadığını söyledi.

Güncellenme: 22:10, 26/04/2018

Sevgim Begüm YAVUZ / Fenerbahçe Ülker Stadı'nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde çıkan olaylar üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında Şenol Güneş'in yaralanmasına neden olan S.D.'nin de bulunduğu 25 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne getirildi.

Soruşturmayı yürüten Basın ve Spor Suçları savcısı tarafından alınan ifadelerinin ardından 25 şüpheliden 5'i serbest bırakıldı. 15 şüpheli “yasak madde kullanarak müsabaka düzenini bozma” suçundan haklarında adli kontrol hükümlerinin uygulanması talebi ile 5 şüpheli ise “silahla kasten yaralama” suçunu işledikleri iddiası ile tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

‘ŞENOL GÜNEŞ'İ HEDEF ALMADIM'

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla mahkemeye sevk edilen S.D. savcılık ifadesinde Kocaeli'de yaşadığını belirterek, “19 Nisan'da Fenerbahçe-Beşiktaş müsabakasının yapıldığı Ülker Stadyumu'nda Fenerium alt tribününde maçı izliyordum. Maçın ikinci yarısında Beşiktaş'ın yedek kalecisi Tolga bizim tribündeki taraftarlar ile tartışmaya başladı, küfürlü konuşmalar oldu. Bu esnada benim de önüme üst tribünden atılan bir çakmak düşmüştü. Ben stadyuma çakmak ile gelmedim. Yerden bu çakmağı alıp yedek kulübesinin arkasını hedef alarak fırlattım. Kesinlikle Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'i hedef alarak fırlatmadım. Çakmak alıp attığım doğrudur ancak kimseyi hedef almadım” dedi.

İLGİLİ HABER Beşiktaş`ın tarihi maça çıkmama kararına sosyal medyadan tepkiler Beşiktaş`ın tarihi maça çıkmama kararına sosyal medyadan tepkiler

‘MAÇ İZLEMEYE GİTTİM, OLAYLARDAN ETKİLENDİM'

Düzenli olarak maçlara gitmediğini söyleyen S.D., tribünde tanıdığı kimsenin olmadığını söyleyerek, “Ben bundan önce yaklaşık 4-5 kez futbol müsabakası izlemek için stadyumlarda bulundum. Fenerbahçe taraftarıyım. Beni gerçekleştirdiğim eylem için kimse önceden yönlendirmedi. Oraya maç izlemeye gittim ve çıkan olaylardan etkilenerek bu şekilde davrandım. Böyle bir eylemde bulunmak için kimseden talimat almadım. Tribünde benim tanıdığım kimse yoktu. Taraftarlar ile anlaşmam, birlikte hareket etmem söz konusu değildir” dedi.

‘ŞENOL GÜNEŞ'E İSABAT ETTİĞİNİ TELEVİZYONDA GÖRDÜM'

Şüphelilerden G.T. maç sırasında müsabakanın ikinci yarısında kargaşa çıktığını, maçın durduğunu söyleyerek, “Yedek kulübesinden de taraftara doğru küfürler edildi. Bunun üzerine elimdeki dolu su şişesini körük adı verilen bölgeye doğru, hiç kimseyi hedef almaksızın attım. Bu esnada Beşiktaş teknik heyeti ve futbolcuları körüğe giriyorlardı. O esnada görmedim ama sonra yakalanmadan önce televizyonda olayları izlerken attığım şişenin Şenol Güneş'e isabet ettiğini gördüm. Yaralama kastıyla, herhangi bir kişiyi hedef alarak eylemde bulunmadım. Böyle bir eylemde bulunmak için kimseden talimat almadım. O kargaşa içerisinde bölme bir eylemde anlık olarak bulundum. Sinirlerime yenildim, pişmanım” ifadelerini kullandı.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 5 şüpheliden aralarında Şenol Güneş'in yaralanmasına neden olan S.D. ile G.T. ve M.S.Y. “silahla kasten yaralama” suçundan tutuklandı. Diğer şüpheliler T.Ç. ve S.G. ise haklarında adli kontrol hükümlerinin uygulanması şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan adli kontrol talebi ile mahkemeye sevk edilen 15 şüpheli, haklarında adli kontrol hükümlerinin uygulanmasına karar verilerek serbest bırakıldı.

İLGİLİ HABER Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili 3 kişi tutuklandı Olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili 3 kişi tutuklandı

OLAYIN GEÇMİŞİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş futbol müsabakası esnasında 19 Nisan 2018 tarihinde çıkan ve Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in de yaralanmasıyla sonuçlanan olaylarla ilgili “Silahla Yaralama”, “Müsabaka Alanına Yasak Madde Sokma ve Seyircilere Temin Etme”, “Müsabaka Alanında Yanıcı/Yakıcı Madde Kullanma” suçlarından soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında 4’ü çocuk olmak üzere 62 kişi hakkında işlem yapan savcılık, 6 şüpheliyi ise emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakmıştı. Soruşturma kapsamında 47 şüpheli gözaltına alınmış, bunlardan 25’i bu sabah Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edilmişti. Öte yandan, 5 şüphelinin ise aranmasına devam ediliyor.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Beşiktaş derbisinin soruşturmasında flaş gelişme Fenerbahçe Beşiktaş derbisinin soruşturmasında flaş gelişme

Yayınlanma Tarihi:19:23,