SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Trabzonspor’dan Fenerbahçe’ye sert açıklama!

Trabzonspor’dan Fenerbahçe’ye sert açıklama!

Türkiye Kupası'nda oynanan olaylı Fenerbahçe Beşiktaş maçından sonra başlayan demeç savaşına Trabzonspor da katıldı. Bordo mavililer resmi internet sitesinden çok sert bir açıklama yayınladı.

Türkiye’nin gündemine oturan olaylı Fenerbahçe Beşiktaş maçının ardından sarı lacivertli takımda Başkan Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu dün bir basın toplantısı düzenlemişti. Toplantıda Şenol Güneş ve Trabzonlu futbolcular hakkında açıklamalar yapan Fenerbahçe’ye bordo mavililer bugün resmi internet sitesi aracılığıyla cevap verdi. İşte kulüpten yapılan o açıklama:

Bilindiği üzere ülkemizin iki kulübü arasında bir süre önce oynanan kupa maçında spor etiğiyle bağdaşmayan bir dizi olaylar yaşanmış ve karşılaşma yarıda kalmıştır.

Sporda şiddet, şike ve dopingle mücadeleyi kendine görev edinmiş bir camia olarak, söz konusu karşılaşmada meydana gelen olaylardan ve yanı sıra futbolumuza dünya çapında ilkleri yaşatan, camiamızın en büyük değerlerinden biri olan Şenol Güneş'e yapılanlardan, ülkemiz futbolu adına büyük rahatsızlık duyduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.

Camiamızla ilgisi olmayan bu maç hususunda son günlerde söz konusu iki kulübün temsilcileriyle birlikte, ilgili ilgisiz kişi ve kurumlar arasında yaşanan söz düellosunda, taraflardan birinin başkan, teknik adam ve bazı yöneticilerinin, renklerimiz, ismimiz ve çalınan şampiyonluğumuzu malzeme etmeye çalışmalarını esefle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

24 Nisan 2018 Aziz Yıldırım`dan Tolga Zengin ve Şenol Güneş`a ağır sözler! Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkan Şekip Mosturoğlu son dönemlerde yaşanan olaylarla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. İkili Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Tolga Zengin ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. İlgili Haberi Oku