SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Asbaşkanı Hacısalihoğlu’ndan flaş sözler: ‘Derbi kararı politik!’

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Fenerbahçe - Beşiktaş maçıyla ilgili verilen kararın politik verilmiş bir karar olduğunu belirterek, "Herhalde dünyanın hiçbir yerinde böyle bir karar verilmezdi" dedi.

Güncellenme: 20:07, 25/04/2018

Trabzonspor’da Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu, Doğan Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, olaylı Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi hakkında TFF’nin verdiği kararı değerlendirdi. Sporda şiddetin en önemli hadiselerden biri olduğunu söyleyen ve şiddeti hiçbir sporseverin normal karşılamasının mümkün olmadığını belirten Hacısalihoğlu, “Sporun temel felsefesi zaten dostluk, barış, kardeşliktir. Bu felsefede şiddeti görmemezlikten görmek, olağan karşılamak mümkün mü? Politik bile olsa, bunu spor politikası açısından söylüyorum, kendi yaptığı hataları insanların örtmemesi, üzerine gitmesi lazım. Kanadı, kanamadı, kafasına vurdu vurmadı, bunları kınamak lazım. Yanlışa prim vererek yanlışları nasıl önleriz” diye konuştu.

Tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçının seyircisiz olarak kaldığı yerden devam ettirilmesi yönünde alınan kararı, 2007-08 sezonunda Trabzonspor’un 1-0 öndeyken tatil edilen ve daha sonra 3-0 Sivasspor’un lehine sonuçlanan maçı da anımsatarak değerlendiren Hacısalihoğlu, “Bana göre bizim maçımız da, bugünkü de politik verilmiş bir karar. Herhalde dünyanın hiçbir yerinde böyle bir karar verilmezdi” dedi.

İLGİLİ HABER TFF`nin Fenerbahçe Beşiktaş maçı kararının gerekçesi! İşte o maddeler... TFF`nin Fenerbahçe Beşiktaş maçı kararının gerekçesi! İşte o maddeler...

“BAŞKA BİR SPOR ADAMI DA YARALANSA ÜZÜLÜR, TEPKİ GÖSTERİRDİK”

Şenol Güneş’in yaralanmasının kendilerini üzdüğünü de ifade eden Hacısalihoğlu, “Tabii ki bu olayda Trabzonspor için bir sembol olan Şenol Güneş’in yaralanması bizi ayrıca üzdü. Başka bir spor adamı da orada yaralansa, şiddete maruz kalsa ona da üzülür, tepki gösterirdik” ifadelerini kullandı.

“OLAYLARI KAŞIYARAK SIYRILMAK İSTİYORLAR”

“Biz bu olayda kimseyle karşı karşıya gelmedik, onlar gelmek istiyor” diyen Hacısalihoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Herhalde bazı olayları kaşıyarak bu olaydan sıyırmak istiyorlar. İstanbul’da iki ayrı kulübün kendi aralarında yapacağı müsabakada bizi hiç ilgilendirmeyen bir konuda Trabzonspor’un ismini, renklerini ve değerlerini tartıştırmak, daha da ötesi 2011 yılını emsal göstermek, oralardan misaller vermek hiç anlaşılır bir davranış değil. Bana göre uygun bir davranış da değil.”

“RENK DEĞERLENDİRMESİ İLKOKUL ÇOCUKLARI SEVİYESİNDE”

Giyilen kıyafetlerin renkleriyle ilgili yapılan değerlendirmelerin komik olduğunu vurgulayan Hacısalihoğlu, bu konuda şunları söyledi: “Geçmişte Şenol hocanın giydiği kıyafetlerle ilgili örnekler vermek abesle iştigal. Bunun ifadesi olamaz. Bordo renkten tahrik olan insanları anlamak mümkün değil. Böyle bir misal, örnek olamaz. Biz bordo-maviyi de, sarı-kırmızıyı da, sarı-laciverti de, siyah-beyazı da, yeşil-beyazı da seviyoruz. Renklerle ilgili bu ilkokul çocukları seviyesinde olacak bir değerlendirme. Böyle bir şey görmedim, komik.”

İLGİLİ HABER Son dakika! PFDK`dan Fenerbahçe`ye şok, Beşiktaş`a Pepe müjdesi! Son dakika! PFDK`dan Fenerbahçe`ye şok, Beşiktaş`a Pepe müjdesi!

Yayınlanma Tarihi:19:29,