SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Güvenlik İş Sendikası Başkanı’ndan özel güvenlikçilere boykot çağrısı

Şenol Güneş’in “Statlar özel güvenlikçilerden temizlenmeli” sözlerine Güvenlik İş Sendikası Başkanı Ömer Çağırıcı tepki gösterdi.

Güncellenme: 10:21, 25/04/2018
Güvenlik İş Sendikası Başkanı’ndan özel güvenlikçilere boykot çağrısı

TÜRK-İŞ'e bağlı Güvenlik İş Sendikası Başkanı Ömer Çağırıcı, Şenol Güneş'in statlardan özel güvenliklerin temizlenmesi gerektiğine ilişkin sözlerine tepki gösterdi.

Habertürk Ankara’dan Ahmet Kıvanç’ın haberine göre; Görevlilerin her olaylı maçın ardından suçlu ilan edildiğini, Güneş'in de statlarda ekmeği için mücadele eden özel güvenlik görevlilerini hedef aldığını savunan Çağırıcı buna son vermek için harekete geçme kararı aldıklarını söyledi.

‘60 Liraya katlanılmaz'

Çağırıcı şöyle konuştu: “En çok olay üç büyüklerin İstanbul'da yaptıkları maçlarda yaşanıyor. Her maçta suç, en zayıf halka olarak özel güvenlik görevlilerinin üzerine atılıyor. Görüntülerden açıkça ortaya çıktı ki Tolga Zengin arkadaşımıza hem küfrediyor hem de saldırıyor. Bir de güvenlikçi arkadaş suçlu ilan ediliyor. Tüm arkadaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz, 3 büyüklerin aralarındaki maçlarında artık görev almasınlar. 60 lira için o küfürlere katlanmaya değmez.”

Güvenlik görevlisi Tolga Zengin’den şikayetçi olmuştu

Ziraat Türkiye Kupası rövanş maçında Kadıköy Ülker Stadı’nda oynanan Fenerbahçe Beşiktaş derbisinin olay gecesi stadyumda kaleci Tolga Zengin tarafından yumruklandığını ve darp edildiğini belirten güvenlik görevlisi E.P, tecrübeli kaleciden şikayetçi olmuştu.

İLGİLİ HABER Spor Bakanı Bak: `İnşallah Türk futbolu için hayırlı bir karar çıkar` Spor Bakanı Bak: `İnşallah Türk futbolu için hayırlı bir karar çıkar`