SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Fenerbahçe maçına çıkmazsa ne olacak? Türkiye Kupası’nda ne ceza alacak?

TFF'nin Fenerbahçe Beşiktaş maçı ile ilgili verdiği 'kaldığı yerden devam' kararının ardından siyah beyazlı takımın yaşanan olaylar karşısında sahaya çıkıp çıkmayacağı konuşuluyor.

Güncellenme: 21:36, 25/04/2018
Beşiktaş Fenerbahçe maçına çıkmazsa ne olacak? Türkiye Kupası’nda ne ceza alacak?

Olaylı Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinin 57. dakikadan itibaren oynanmasına karar verilirken, Beşiktaş yönetimi maça çıkmama kararını görüşecek. Karar, yarın yapılacak Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelerin oylarına sunulacak.

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ancak 57. dakikada çıkan olaylar sebebiyle yarıda kalan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final karşılaşmasının TFF tarafından kaldığı yerden devam etmesine karar verilirken, Beşiktaş yönetimi maça çıkmama kararı için hazırlanıyor. TFF yönetiminin Riva'da toplandığı sıralarda Beşiktaş yönetimi de kulüp binasında alınacak kararı bekleyerek masaya bütün seçenekleri koydu.

İLGİLİ HABER TFF`nin Fenerbahçe Beşiktaş maçı kararının gerekçesi! İşte o maddeler... TFF`nin Fenerbahçe Beşiktaş maçı kararının gerekçesi! İşte o maddeler...

TFF'nin maçın kaldığı yerden devam etmesi kararını vermesi üzerine siyah-beyazlı yönetim, maça çıkmama kararını divan üyelerine sunmak üzere karar aldı. Yarın yapılacak olan Olağanüstü Divan Kurulu İstişare toplantısında Fenerbahçe derbisine çıkmama kararı alan yönetim, bu kararı divan üyelerine soracak ve oylamadan çıkacak karara göre yol haritası belirlenecek.

Futbol Disiplin Talimatnamesinin 8.maddesine göre Türkiye Kupası’nda mücadeleye çıkmayan takım hükmen yenik sayılıyor ve o sezonki Türkiye Kupası müsabakalarından ihraç edilmesiyle birlikte gelecek yıl da kupada yer alamayacak. Öte yandan Beşiktaş maça çıkmaması halinde Türkiye Kupası boyunca elde ettiği gelirleri de TFF’ye geri iade etmek zorunda.

İşte o madde;

İLGİLİ HABER Şekip Mosturoğlu`ndan TFF`nin kararı sonrası flaş açıklama! Şekip Mosturoğlu`ndan TFF`nin kararı sonrası flaş açıklama!

İLGİLİ HABER Olaylı derbi kararı sonrası Caner Erkin karmaşası! Olaylı derbi kararı sonrası Caner Erkin karmaşası!

Yayınlanma Tarihi:16:24,