SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rıdvan Dilmen’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya çağrı

Eski futbolcu Rıdvan Dilmen, yarıda kalan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini yorumladı. Rıdvan Dilmen, Şenol Güneş'in Evkur Yeni Malatyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamaları değerlendirirken "Hocanın psikolojisi bozulmuş" dedi. TFF'nin Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi hakkında alacağı kararla insanları inandırması gerektiğini de belirten Rıdvan Dilmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da çağrıda bulundu.

Güncellenme: 07:19, 24/04/2018
Rıdvan Dilmen’den İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya çağrı

Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında Fenerbahçe’nin Antalyaspor’u 4-1 yenerek şampiyonluk iddiasını devam ettirdiği karşılaşmayı değerlendiren eski futbolcu Rıdvan Dilmen, olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine de değindi. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in Evkur Yeni Malatyaspor maçı sonrası yaptığı açıklamaları yorumlayan Rıdvan Dilmen, “Hocanın psikolojisi bozulmuş” değerlendirmesinde bulundu. NTV’de yayınlanan “%100 Futbol” programında konuşan Rıdvan Dilmen, Aykut Kocaman’ın “Şenol Güneş’in başı kanamadı” şeklindeki iddiasına da destek verdi. Rıdvan Dilmen, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da çağrıda bulunarak 81 ilde herkes ile ilgili araştırma yapılması gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABER Aykut Kocaman`dan flaş derbi açıklaması: `Kan yok kardeşim!` Aykut Kocaman`dan flaş derbi açıklaması: `Kan yok kardeşim!`

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde Şenol Güneş’e edilen küfürlerin kendisini rahatsız ettiğini söyleyen Rıdvan Dilmen, şu ifadeleri kullandı:

“Şenol Güneş’e çok ağır hakaretler oldu ve çok rahatsız oldum. Dünya 3.sü olan teknik direktör değil sonuncu takımın antrenörü de olabilirdi, bir insandır. Maç boyunca küfür edilmesi canımı çok acıttı. Kafası yarıldı yarılmadı mevzusu değil. Kan vardı yoktu değil. Bir şey atılması problemdir. Sosyal medya savaşları, yapılan paylaşımlar doğru değil. Hoca dün çok gergindi. Psikolojisi de bozulmuş. Pepe atılmayacak mı? Şenol Güneş bizim ağabeyimiz… Önemli olan Türk sporu… Gerginlikten dolayı olay başka boyutlara gitti. Şenol Güneş’in annesine edilen küfürler canımı acıttı. Hocalarımızın da her türlü demecine dikkat etmesi lazım… Bu sadece Şenol Güneş ile ilgili değil, Aziz Yıldırım’a da ediliyor. Emre Belözoğlu ve Fenerbahçe’nin yerine koy kendini. Heryerde küfür yiyorlar. Umarım bu olay milat olur.”

Aykut Kocaman gibi Şenol Güneş’in kafasının kanamadığını da savunan Rıdvan Dilmen, “Şenol Hoca darp edildiyse kan akar akmaz. Bence de Şenol Hoca’nın başı kanamadı bunu da söyleyeyim size. Ama Şenol Hoca darp edildiyse hakemin maçı tatil etmesi normaldir. Fakat aynı Mete Kalkavan, Ertuğrul Taşkıran’ın başından kan geldiğinde maçı tatil etmedi. Bugün yaptığı doğru, diğeri yanlış…” dedi.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe taraftarından Şenol Güneş`e tepki Fenerbahçe taraftarından Şenol Güneş`e tepki

SÜLEYMAN SOYLU’YA ÇAĞRIDA BULUNDU

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yarıda kalan derbi ile ilgili kararı hakkında da yorum yapan Rıdvan Dilmen şunları söyledi:

“Keşke sulh içinde her şey halledilse. Bugün TFF’nin alacak olduğu karar bellidir. Önlerinde kural vardır. Gider Mardin maçını örnek alırsan tekrarlanır. Türkiye’de herkes kararı Ankara’nın vereceğini düşünüyor. TFF’nin Aziz Yıldırım açıklama yapmadan nasıl hareket edeceğini söylemesi gerekiyor. Fenerbahçe lehine karar çıkarsa Beşiktaş tepki gösterir. Ateşe benzinle gidiliyor. Algıyı farklı yöne doğru ilerletiyorlar. TFF özerk bir kurum. Alacağı kararla insanları inandırmalı. Milyonlarca insana söylüyorum nasıl bir karar çıkacağını bilmiyorum. Süleyman Soylu’ya tarihi bir çağrıda bulunmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı kumpas diyor. Devlet kurumlarının şunu yapması lazım… İçişleri Bakanı 81 ilin valilerine yazı gönderip herkes ile ilgili araştırma yapması lazım… Sosyal medyada, TFF’de, kulüplerde, hakemler arasında kimler var? 45-50 gün önce maça giden hakemde by-lock çıktı. Bunu neden söylüyorum. Çünkü çıkacak kararlar suistimal edilebilir.”