SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adil olalım

23 Nisan 2018

Fenerbahçe maçında yediği fiziksel ve zihinsel dayaktan sonra Beşiktaş için Malatya maçında futboldan daha önemli olan üç puanı almaktı. Buna rağmen topa sahip olan, oyunun hâkimi olan ve sürekli gol arayan bir Beşiktaş vardı.

Bir takım düşünün üç kulvarda ortaya mükemmel bir performans koyuyor. Haliyle zaman zaman ligde haksız mağlubiyet alsa bile zihinsel olarak sürekli ayakta kalıyor. Takımını şartlar ne olursa olsun ayakta tutmaya çalışan ve psikolojik olarak çok iyi hazırlayan öğretmen Şenol Güneş sadece Beşiktaş camiasının psikolojik bozukluğunu gidermiyor aynı zamanda da Türk futbolunun daha adaletli daha hakkaniyetli daha adil devam etmesi adına çok büyük özveri ve fedakârlıkta bulunuyor. Bu zihniyet ile takımını maçlara hazırlıyor. Üç gün önce ağır bir müsabakadan çıkan Kartal, çok dirençli, hırslı ve inatçı militan futbol karakter yapısıyla sonuca gitti. Bu galibiyet camia ve futbol takımı adına çok önemliydi. Beşiktaş her şeye rağmen oynamış olduğu kolektif oyunla ve yıldız oyuncuları Talisca ve Quaresma'yla bu maçı da kazandı.

Ben de bir futbol adamı olarak Ali Koç'la aynı fikirdeyim. Hedefe giderken her yol mubah olmamalı. Futbolun ahlaklı, adaletli, hakkaniyetli centilmenlik anlayışı, ruhu ve felsefesi mutlaka korunup kollanmalı. İnsanları birleştiren, olgunlaştıran ve barıştıran değere asla zarar vermemeliyiz. Bunu koruyup kollamalıyız. Ve bu süreçte de medyaya ve yöneticilere büyük görevler düşmekte. Lütfen hiç kimse müsabakalara ve olaylara yanlı bakmasın. Futbol kültürü ve değerleri içerisinde adaletli değerlendirsin. İşte o zaman ligimize ve birbirimize olan güven artacaktır.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek