SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Beşiktaş derbisinde 15 gözaltı daha…

Olaylı Fenerbahçe Beşiktaş derbisiyle ilgili yürütülen soruşturmada 15 kişi daha gözaltına alındı. Soruşturmada gözaltı sayısı 23'e yükseldi.

Güncellenme: 13:29, 21/04/2018
Fenerbahçe Beşiktaş derbisinde 15 gözaltı daha…

SEVGİM BEGÜM YAVUZ /  SÖZCÜ

İstanbul Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olaylarda Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in yaralanması ve maçın tatil edilmesi üzerine başlatılan soruşturmada gözaltına alınan kişi sayısı 23'e yükseldi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında yeni gözaltıların olduğu öğrenildi.

Soruşturma kapsamında müsabakada olaylara karışan 15 taraftarın daha gözaltına alındığı toplam  gözaltına alınan kişi sayısının 23'e yükseldiği belirtildi. Gözaltına alınan şüphelilerin işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

İLGİLİ HABER Kaya Çilingiroğlu`ndan çok konuşulacak derbi sözleri! Kaya Çilingiroğlu`ndan çok konuşulacak derbi sözleri!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in yaralanması ve maçın tatil edilmesiyle sonuçlanan olaylarla ilgili daha önce yazılı olarak yaptığı açıklamada, şüphelilerin tek tek gözaltına alındığını belirtilirken, soruşturmaya konu örgütsel yapı bünyesinde eylemde bulunduğu tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanmaları yönünde çalışmalara devam edildiğini kaydetmişti.

‘AZMETTİRİCİ’ ŞÜPHESİ

Olaylara karışanların kimliklerinin tespit edilmesine ve yakalanmasına yönelik çalışmalarının devam ettiği bilgisine ulaşıldı. Teknik direktör Şenol Güneş’in yaralanmasından sonra olayların farklı tribünlerde de meydana geldiğini tespit eden savcılık, bu duruma neden olan azmettiricilerin olup olmadığına yönelik de araştırma yapıyor.

Yayınlanma Tarihi:12:30,