SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF olaylı derbi kararını ne zaman verecek? Fenerbahçe Beşiktaş maçı ertelenecek mi?

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasından oynanan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final rövanş maçında çıkan olaylar nedeni ile maç yarıda kaldı. Hakem Mete Kalkavan Fenerbahçe Beşiktaş derbisini tatil etti. Olaylı derbinin ardından TFF de açıklama yaparak kararı ne zaman verceğeini duyurdu. Peki Fenerbahçe hükmen yenik mi sayılacak, yoksa Fenerbahçe Beşiktaş maçı ertelenecek mi?

Güncellenme: 09:53, 20/04/2018
TFF olaylı derbi kararını ne zaman verecek? Fenerbahçe Beşiktaş maçı ertelenecek mi?

Çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Fenerbahçe Beşiktaş derbisi sonrası Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) açıklama geldi. Maç ile ilgili kararın önümüzdeki hafta verileceğini belirten TFF, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e de geçmiş olsun mesajı gönderdi. Peki Fenerbahçe Beşiktaş maçı ertelenecek mi? Yoksa derbide yaşanan olaylar sebebi ile Fenerbahçe hükmen yenik mi sayılacak? İşte detaylar…

TFF KARARINI GELECEK HAFTA VERECEK

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Ülker Stadyumu'nda oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci müsabakası, yaşanan saha olayları nedeniyle hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilmiştir.

Müsabakanın akıbetiyle ile ilgili karar önümüzdeki hafta içinde Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilecektir.

Maçta yaralanan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz.” İLGİLİ HABER Olaylı Fenerbahçe - Beşiktaş maçında yaşanan koridor kavgası kameralara yansıdı Olaylı Fenerbahçe - Beşiktaş maçında yaşanan koridor kavgası kameralara yansıdı

FENERBAHÇE HÜKMEN YENİK Mİ SAYILACAK?

Selçuk Dereli, hakem Mete Kalkavan'ın çelişkili davrandığını söyledi. Fenerbahçe-Beşiktaş maçının yarıda kalması sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Mete Kalkavan'ın raporuna göre karar vereceğini belirten Selçuk Dereli “Beşiktaş yedek kulübesindeki oyuncuların Fenerbahçe taraftarları ile tartışmaları tribünleri gerdi. Sonrasında gelişen olaylarda tribünlerden atılan yabancı bir cisim Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kafasına isabet etti. Hakem Mete Kalkavan Şenol Güneş'in başının yaralandığı an maçı tatil etse buna kimsenin itirazı olmazdı. Çünkü futbolcuların ve teknik heyetin güvenliğini tehdit eden bir durum varsa hakem maçı tatil eder. Ancak hakem iyi niyetle maçı devam ettirme arzusundaydı. Yine oyuncuların tribünlerle girdiği tartışma sonucu sahaya bir kez daha yabancı madde atılması üzerine Beşiktaşlı futbolcular kendiliğinden soyunma odasına girdiler. Oyunculardan sonra hakemin soyunma odasına girmesi tartışma yaratır. Mete Kalkavan'ın raporu çok önemli. Mete Kalkavan ‘Şenol Güneş'in başına isabet eden madde nedeniyle maçı tatil ettim' şeklinde bir rapor yazarsa TFF, Fenerbahçe aleyhine bir karar verir. Hakemin raporunu bekleyip görmek lazım” dedi.

Öte yandan TFF'nin, maç ile ilgili kararını Çarşamba günü vereceği öğrenildi. Karar sonrası ceza alacak olan takım, bu cezaları Spor Toto Süper Lig maçlarında çekmeyecek. Cezalar sadece Ziraat Türkiye Kupası için geçerli olacak. İLGİLİ HABER Fenerbahçe-Beşiktaş maçı yarıda kaldı! Fenerbahçe hükmen yenik mi? Fenerbahçe-Beşiktaş maçı yarıda kaldı! Fenerbahçe hükmen yenik mi?

İLGİLİ HABER Fenerbahçe Beşiktaş maçı neden ertelendi? FB BJK maçı ne oldu? Fenerbahçe Beşiktaş maçı neden ertelendi? FB BJK maçı ne oldu?