SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Son dakika TFF’den olaylı Fenerbahçe Beşiktaş derbisi sonrası ilk açıklama

Son dakika TFF’den olaylı Fenerbahçe Beşiktaş derbisi sonrası ilk açıklama

Çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'ndan açıklama geldi. Maç ile ilgili kararın önümüzdeki hafta verileceğini belirten TFF, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e de geçmiş olsun mesajı gönderdi.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşma çıkan olaylar nedeniyle yarıda kaldı. Tribünlerden atılan yabancı maddelerin Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in başına isabet etmesi sonucu hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) açıklama geldi.

19 Nisan 2018 Olaylı Fenerbahçe Beşiktaş derbisinde 20 gözaltı Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçı sonrası 20 kadar taraftar gözaltına alındı. İlgili Haberi Oku

TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Ülker Stadyumu’nda oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci müsabakası, yaşanan saha olayları nedeniyle hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilmiştir.

Müsabakanın akıbetiyle ile ilgili karar önümüzdeki hafta içinde Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından verilecektir.

Maçta yaralanan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e geçmiş olsun dileklerimizi iletir, acil şifalar dileriz.”