SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili son dakika gelişmesi! Azmettirici şüphesi…

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olaylar nedeniyle başlatılan soruşturma, olayın planlı bir organizasyon dahilinde gerçekleştiği şüphesiyle derinleştirildi. Gözaltına alınan kişi sayısı 8’e yükseldi. Konu ile ilgili açıklama yapan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, "Soruşturmaya konu örgütsel yapı bünyesinde eylemde bulunduğu tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanmaları yönünde çalışmalara devam edildiği" açıklamasını yaptı.

Güncellenme: 17:05, 20/04/2018
Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili son dakika gelişmesi! Azmettirici şüphesi…

Sevgim Begüm Yavuz – SÖZCÜ SKOR / Kadıköy Ülker Stadyumu'nda dün oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in yaralanması ve maçın tatil edilmesiyle sonuçlanan olaylarla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in yaralanması ve maçın tatil edilmesiyle sonuçlanan olaylarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 8 şüphelinin gözaltına alındığı belirtilirken, “Soruşturmaya konu örgütsel yapı bünyesinde eylemde bulunduğu tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanmaları yönünde çalışmalara devam edildiği” kaydedildi.

 

İLGİLİ HABER Göksel Gümüşdağ: `Bu olaylar Almanya`nın medyasında manşet durumda` Göksel Gümüşdağ: `Bu olaylar Almanya`nın medyasında manşet durumda`

 

Tribünden fırlattığı çakmak ile Şenol Güneş'in yaralanmasına sebep olan S.D. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Savcılık, olayın planlı bir organizasyon dahilinde gerçekleştiği şüphesiyle soruşturmayı derinleştirdi. Soruşturmanın derinleştirilmesiyle gözaltına alınan kişi sayısı 8'e yükseldi.

‘AZMETTİRİCİ' ŞÜPHESİ

Olaylara karışanların kimliklerinin tespit edilmesine ve yakalanmasına yönelik çalışmalarının devam ettiği bilgisine ulaşıldı. Teknik direktör Şenol Güneş'in yaralanmasından sonra olayların farklı tribünlerde de meydana geldiğini tespit eden savcılık, bu duruma neden olan azmettiricilerin olup olmadığına yönelik de araştırma yapıyor.

İLGİLİ HABER Şehit ve gazi çocuklarının derbi hayali yarım kaldı Şehit ve gazi çocuklarının derbi hayali yarım kaldı

TÜM GÖRÜNTÜLER İZLENECEK

Savcılık, derbinin birinci dakikasından maçın tatil edildiği ana kadar tüm kamera ve canlı yayın görüntüleri inceleyerek, maç sırasındaki olayların ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan haklarında idari soruşturma başlatılan 15'i Beşiktaşlı, 17'si Fenerbahçeli 32 taraftar ise serbest bırakılmıştı.

İLGİLİ HABER Son Dakika | Şenol Güneş`i yaralayan taraftarın ilk ifadesi ortaya çıktı! Son Dakika | Şenol Güneş`i yaralayan taraftarın ilk ifadesi ortaya çıktı!

Yayınlanma Tarihi:15:45,