SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili son dakika gelişmesi! Azmettirici şüphesi…

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili son dakika gelişmesi! Azmettirici şüphesi…

Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olaylar nedeniyle başlatılan soruşturma, olayın planlı bir organizasyon dahilinde gerçekleştiği şüphesiyle derinleştirildi. Gözaltına alınan kişi sayısı 8’e yükseldi. Konu ile ilgili açıklama yapan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, "Soruşturmaya konu örgütsel yapı bünyesinde eylemde bulunduğu tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanmaları yönünde çalışmalara devam edildiği" açıklamasını yaptı.

Sevgim Begüm Yavuz – SÖZCÜ SKOR / Kadıköy Ülker Stadyumu'nda dün oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in yaralanması ve maçın tatil edilmesiyle sonuçlanan olaylarla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş'in yaralanması ve maçın tatil edilmesiyle sonuçlanan olaylarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 8 şüphelinin gözaltına alındığı belirtilirken, “Soruşturmaya konu örgütsel yapı bünyesinde eylemde bulunduğu tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanmaları yönünde çalışmalara devam edildiği” kaydedildi.

 

20 Nisan 2018 Göksel Gümüşdağ: `Bu olaylar Almanya`nın medyasında manşet durumda` Spor Toto Süper Lig takımlarından Medipol Başakşehir'in Başkanı Göksel Gümüşdağ, Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çıkan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. İlgili Haberi Oku

 

Tribünden fırlattığı çakmak ile Şenol Güneş'in yaralanmasına sebep olan S.D. İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Savcılık, olayın planlı bir organizasyon dahilinde gerçekleştiği şüphesiyle soruşturmayı derinleştirdi. Soruşturmanın derinleştirilmesiyle gözaltına alınan kişi sayısı 8'e yükseldi.

‘AZMETTİRİCİ' ŞÜPHESİ

Olaylara karışanların kimliklerinin tespit edilmesine ve yakalanmasına yönelik çalışmalarının devam ettiği bilgisine ulaşıldı. Teknik direktör Şenol Güneş'in yaralanmasından sonra olayların farklı tribünlerde de meydana geldiğini tespit eden savcılık, bu duruma neden olan azmettiricilerin olup olmadığına yönelik de araştırma yapıyor.

20 Nisan 2018 Şehit ve gazi çocuklarının derbi hayali yarım kaldı Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci maçının tatil edilmesi nedeniyle, maçı izlemeye Şanlıurfa´dan gelen şehit ve gazi çocuklarının hayalleri yarım kaldı. İlgili Haberi Oku

TÜM GÖRÜNTÜLER İZLENECEK

Savcılık, derbinin birinci dakikasından maçın tatil edildiği ana kadar tüm kamera ve canlı yayın görüntüleri inceleyerek, maç sırasındaki olayların ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan haklarında idari soruşturma başlatılan 15'i Beşiktaşlı, 17'si Fenerbahçeli 32 taraftar ise serbest bırakılmıştı.

20 Nisan 2018 Son Dakika | Şenol Güneş`i yaralayan taraftarın ilk ifadesi ortaya çıktı! Kadıköy'de dün olaylar sebebiyle tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Şenol Güneş'i yaralayan S.D'nin ilk ifadesinin detayları ortaya çıktı. İlgili Haberi Oku