SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Fenerbahçe Beşiktaş derbisi açıklaması

Ziraat Rükiye Kupası'nda oynanan ve olaylar nedeniyle yarıda kalan Fenerbahçe Beşiktaş maçının ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı başlatılan soruşturma ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu tarafından yapılan açıklamada maç esnasında suç teşkil eden 57 farklı eylem gerçekleştiği ifade edildi.

Güncellenme: 23:01, 20/04/2018
Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Fenerbahçe Beşiktaş derbisi açıklaması

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, olaylı Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinin ardından bir basın açıklaması yayınladı. Başsavcılık’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada maç esnasında suç teşkil eden 57 farklı eylem gerçekleştiği ifade edildi ve bu eylemlerden 36’sının “müsabaka alanına yasak madde atma” ve “yaralama” suçlarının unsurlarını oluşturduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca, “Tespit edilen eylemlerin büyük bir kısmının müsabaka alanının aynı bölümünde ve yakın zaman dilimi içerisinde gerçekleştiği dikkate alınarak, tribünde bulunan belirli grupların bahse konu olayları gerçekleştirmek üzere örgütsel bir yapı bünyesinde önceden organize edilip futbol camiasını ve spor faaliyetlerini hedef alarak suç işlediği yönünde oluşan şüphe doğrultusunda soruşturma genişletilmiştir” ifadeleri de yer aldı.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili son dakika gelişmesi! Azmettirici şüphesi... Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile ilgili son dakika gelişmesi! Azmettirici şüphesi...

Yayınlanma Tarihi:18:05,