SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Michael Phelps’ten şoke eden sözler: ‘İntiharı düşündüm’

Michael Phelps’ten şoke eden sözler: ‘İntiharı düşündüm’

Olimpiyat oyunları tarihinin en başarılı sporcusu efsanevi yüzücü Michael Phelps, Business Insider'a verdiği röportajda, 2008, 2012 ve 2016 olimpiyat oyunları sonrasında intihar etmeyi düşündüğünü açıkladı.

Olimpiyat oyunları tarihinde 23 altın ile en çok altın ve toplamda 28 madalya (23 altın, 3 gümüş, 2 bronz) ile de en çok madalya kazanan sporcusu olan efsanevi yüzücü Michael Phelps kariyeri ve yaşantısı ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Rio 2016’dan sonra emeklilik kararı alan Phelps, Business Insider’a verdiği röportajda 2004, 2008 ve 2012 olimpiyat oyunlarının ardından intihar etmeyi düşündüğünü ifade etti.

Phelps, “Yaşamak istemediğim anlar oldu. Olimpiyat Oyunları, 4 senede bir düzenleniyor ve oyunlar bittiğinde hislerinizi kaybetmiş oluyorsunuz. Oyunlar bittiğinde yapacak bir şeyiniz kalmıyor ve depresyona giriyorsunuz. Nasıl devam edeceğinizi bilmiyorsunuz. Kimseyle konuşmak istemiyordum. Birçok sporcu bu nedenle depresyona giriyor” diye konuştu. 20 Nisan 2018 Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger`den ayrılık açıklaması! İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal'in 22 yıllık antrenörü Arsene Wenger, sezon sonunda görevinden ayrılacağını açıkladı. İlgili Haberi Oku