SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Trabzonspor’dan Fenerbahçe Beşiktaş derbisi hakkında açıklama

Trabzonspor’dan Fenerbahçe Beşiktaş derbisi hakkında açıklama

Trabzonspor, Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında yaşanan olaylar ile ilgili açıklama yaptı. Trabzonspor "Hicap ve öfke duyuyoruz!" başlığı ile yapılan açıklamada yaşananlar sert bir dille eleştirildi.

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmada yaşanan olaylar ülke gündemine bomba gibi düştü. Sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle Şenol Güneş’in başının yarılması sonrası tatil edilen maç, futbolseverlerin derbi heyecanını yarıda bıraktı. Olaylar ile ilgili Trabzonspor’dan da bir açıklama geldi.

19 Nisan 2018 Fenerbahçe-Beşiktaş maçı yarıda kaldı! Fenerbahçe hükmen yenik mi? Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşma, hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edildi. Tribünden atılan yabancı maddelerin Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'e isabet etmesinin ardından alınan karar sonrası gözler Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) çevrildi. TFF'nin konu hakkındaki talimatı merak konusu oldu. FIFA Kokartlı eski hakem ve SÖZCÜ yazarı Selçuk Dereli de olayları yorumladı. İlgili Haberi Oku

‘Hicap ve öfke duyuyoruz!’ başlığı ile resmi siteden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu akşam Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde yaşanan olaylar ülke futbolunun içine düştüğü derin girdabın acıklı bir ifadesidir. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in başına isabet eden cisim, ülke futboluna vurulmuş ağır bir darbedir! Trabzonsporumuzun efsanesi; ismi Türk futboluna mal olmuş bu değerli futbol insanına yapılan saldırı karşısında hicap; ve dahası büyük bir öfke duyuyoruz!

Unutulmasın ki bu gece yaşanan olay; şiddet, kaos ve eyyamcılıkla malul Türk futbolunun minyatür bir resmidir.”

19 Nisan 2018 Şenol Güneş hastaneye böyle kaldırıldı! İşte olaylı derbide yaşananlar... İlgili Haberi Oku