SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dakika Şenol Güneş’in doktorundan ilk açıklama

Fenerbahçe maçında başına aldığı darbe sonrası hastaneye kaldırılan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in doktoru, açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Yunus Aydın, Şenol Güneş'in durumunun iyi olduğunu ve emniyet amaçlı bu gece kontrol altında tutacaklarını söyledi.

Güncellenme: 23:51, 19/04/2018
Son dakika Şenol Güneş’in doktorundan ilk açıklama

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Fenerbahçe ile deplasmanda oynanan karşılaşmanın 57. dakikasında başına aldığı darbe ile yaralanan ve hastaneye kaldırılan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in son durumu hakkında açıklama geldi. Şenol Güneş’i tedavi eden Prof. Dr. Yunus Aydın, tecrübeli teknik adamın basit bir beyin sarsıntısı yaşadığını belirtti.

İLGİLİ HABER Şenol Güneş hastaneye böyle kaldırıldı! İşte olaylı derbide yaşananlar... Şenol Güneş hastaneye böyle kaldırıldı! İşte olaylı derbide yaşananlar...

Yunus Aydın, Şenol Güneş’in son durumu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Basit kafa travması. Biz bunu sarsıntı olarak adlandırıyoruz. Arkadaşlarımız statta ilk müdahaleyi yapmış. Hayati tehlikesi söz konusu değil. Basit bir beyin sarsıntısı. Kafasına gelen bir cisim ve yere düşme sonucu alınan yaralar. 4-5 cm’lik bir yara… Emniyet nedeniyle bu gece kontrol altında tutacağız. Tedavisinde herhangi bir problem yok. Bilinci yerinde… Yarın taburcu edeceğiz.

Böyle yaralarda hemen bir şey olmayabilir. İçeriden doğrudan damar yaralanabilir. İleride de takip edeceğiz. Durumunu sürekli izleyeceğiz. Zaten kendisi benim daha önceden de hastam olur. Bir arkadaşlığımız da var. Bu anda hayati bir tehlike oluşturacak bir durum söz konusu değil.”