SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kupa böyle kazanılır

Maljkovic'in dişi aslanları mı, Terim'in erkek aslanları mı? Bir tarafta, ‘Sarayın Sultanları' diğer tarafta ise ‘Milyonluk' futbolcular, karar sizin! Güne çifte kupa heyecanı ile başlayıp Akhisar karşısında kazanması kolay maçı kaybeden G.Saray futbol takımı ceza tahtasında, yenilmesine rağmen kupayı kazanan sarı-kırmızılı kızlar ise baş tacı oldu.

Kendi sahanda, skor avantajın olmasına rağmen koruyamazsan finalin kapısından adamı böyle döndürürler. G.Saray'ın kadın basketbol takımı ise Avrupa'nın en prestijli ikinci kupasını kazanmasını bildi. Yaklaşık 1-1.5 milyon Euro maliyetli bir takım olmasına rağmen kazandıkları kupa için, “Helal Olsun!” demek geldi içimden. Peki, en ucuzu kupa kazanan takımın toplam maliyeti kadar olan futbolculara ne demeli? 80 dakika resmen uyuyan, taraftarını çileden çıkaran bir oyun sergileyip elenmek de neyin nesi? İlk yarıda hangi taktik anlayışla oynadılar, anlaşılamadı.

Sahadaki sarı-kırmızılı futbolcular da anlamamış. Oyuncular Terim kadar oyuna kendilerini verebilselerdi, maçı çevirmeleri işten bile değildi. Kusura bakma hocam ama sahadakilerle hayalinizdeki hedefleriniz uyuşmuyor. Dün Türkiye Kupası'ndan elendiniz ve elinizde şampiyonluktan başka hedef kalmadı.

Biz erkekler şimdi Türkiye'ye yaşattığı sevinç, gurur ve başarı için Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nı havalimanında meşalelerle ile karşılayıp onları el üstünde tutmalıyız.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek