SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkes Mariano’nun enfes golünü konuşuyor!

Galatasaray'ın sağ beki Mariano'nun, Başakşehir maçında attığı enfes gol Türkiye, Avrupa ve Dünya basınında da en çok konuşulan olay oldu. Şansal Büyüka o gol için, ''FIFA şimdiden “yılın golü“ adayları için bir kenara yazsın" dedi.

Güncellenme: 13:20, 16/04/2018
Herkes Mariano’nun enfes golünü konuşuyor!

Medipol Başakşehir karşısında attığı enfes golle Galatasaray'a zirve yolunu açan Mariano, dün geceye damga vurdu. Sağ bek olmasına rağmen neredeyse hiç kullanmadığı sol ayağıyla attığı Mariano’yu gündeme taşıdı. Yayıncı kuruluşun piero görüntüleriyle incelenen o golde Mariano’nun 44 metre top sürdüğü ve kaleye 22 metre uzaklıktan 102 km hızla bir vuruş yaptığı ortaya çıktı.

Ülkesi Brezilya ve Avrupa basınında da çok konuşulan Mariano’nun golü için birbirinden çarpıcı yorumlar yapıldı. İşte o yorumlardan bazıları…

İLGİLİ HABER Rıdvan Dilmen: Bir gün Arda`ya sarılacaklar Rıdvan Dilmen: Bir gün Arda`ya sarılacaklar

Şansal Büyüka: “Ne goldü öyle. Gerçekten ne goldü öyle. Nasıl tanımlasak? ”Süper“ desek az, “mükemmel“ desek yeter mi? Göz kamaştıran olağanüstü bir goldü. Mariano'nun şampiyonluk yarışının kaderini değiştirecek golünü, FIFA şimdiden “yılın golü“ adayları için bir kenara yazsın”

Mehmet Demirkol: “Maçın yıldızı o şahane golü atan Mariano. Soluyla çıkmaz bir vuruş yaptı. Sezonun başyapıtlarından biri.

Fatih Terim: “Mariano’nun golünde 2’ye 1’ler, topu sürüş, vuruş, her yönüyle seyredilmesi güzel bir gol. Her şeyiyle güzel bir gol. Başlamasıyla, bitmesiyle. Zeka isteyen bir gol. Sağ ayaklı birinin, sol ayağıyla böyle bir gol atması da ayrı güzel.”

Ryan Donk: “Mariano’un sol ayağı iyi değil ama bu taraftarın yanında sol ayağı ile atabileceğini de gösterdi.

Mariano’nun kendi golüne yorumu: “Şampiyon olmak istiyorsak, bu maç anahtar bir maçtı. Top geldi ve içeri doğru sürdüm. Gomis’in koşusu var, önümü açtı. Sol ayağımla, evet, her zaman kullandığım ayağım değil ama vurdum. Mükemmel bir gol attım”

(Görüntü BeinSports’dan alınmıştır)

Yayınlanma Tarihi:13:13,