SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formula 1 | Çin Grand Prix’sinde ilk cep Vettel’in

Formula 1'de sezonun üçüncü yarışı olan Çin Grand Prix'sinde sıralama turları gerçekleştirildi. Ferrari pilotları ilk iki sırayı elde ederken 'pole' pozisyonu Sebastian Vettel'in oldu. Vettel'i Kimi Raikkonen takip etti. Üçüncü sırada ise Mercedes'ten Valtteri Bottas yer aldı. Yarış pazar TSİ 09.10'da başlayacak.

Güncellenme: 00:06, 15/04/2018
Formula 1 | Çin Grand Prix’sinde ilk cep Vettel’in

Formula 1’de sezonun üçüncü yarışı olan Çin Grand Prix’sinde sıralama turları gerçekleştirildi. Sezona hızlı bir başlangıç yapan Ferrari, iyi gidişini sürdürdü ve Ferrari pilotu Sebastian Vettel ilk sırayı elde etti. Vettel’in ardından ikinci sırayı takım arkadaşı Kimi Raikkonen elde ederken Ferrari pilotlarını ise Mercedes’ten Valtteri Bottas takip etti.

Son şampiyon Lewis Hamilton ise takım arkadaşı Bottas’ın ardından dördüncü sırayı elde ederken peş peşe sıralanan Ferrari ve Mercedes’i takip eden Red Bull oldu. Red Bull’un Hollandalı pilotu Max Verstappen beşinci sırada, Avustralyalı Daniel Ricciardo ise altıncı sırada yer aldı. Formula 1 Çin Grand Prix’si 15 Nisan Pazar TSİ 09.10’da başlayacak. İLGİLİ HABER Formula 1`deki akılalmaz kaza için inceleme! Formula 1`deki akılalmaz kaza için inceleme!