SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım’ın 3 Haziran hamlesi

14 Nisan 2018

Fenerbahçe’de 3 Haziran'da yapılacak tarihi kongre öncesi Aziz Yıldırım'dan müthiş bir hamle geldi. Başkan Yıldırım, kongrenin Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Ülker Stadı'nda yapılacağını “Bu kongreyi statta yapacağız. Böyle karar aldık. Bu da Fenerbahçe'nin bir ilki olacaktır. Bundan sonraki kongreler de statta yapılacaktır. Çünkü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda yapılması çok zor. Oy kullanacak sayısı oldukça fazla…” sözleriyle açıkladı.

Böylece Fenerbahçe tarihinde ilk kez bir kongre stadyumda yapılacak. Hatta Türk spor tarihinde…

Başkan Yıldırım rakibi Ali Koç için de “Ali Bey iyi bir Fenerbahçelidir. Önemli olan 3 Temmuz'daki birlik ve beraberliğin sağlandığı bu camianın bölünmemesidir. Bölersek, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu ortadan kalkmış olur. Benim adıma, sosyal medyada veya başka bir yerde hiç kimse, kimseye, hiçbir adaya hakaret etmemelidir. Kabul etmiyorum. Aynı şekilde bana, arkadaşlarıma ve ailelerimize de yapılan hakaretleri kabul etmiyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz, hiçbirimiz birbirimizi kırmayacağız. Saygı ve sevgi göstereceğiz” dedi.

Bence de abartısız bir söylem. Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından bir tanesi… Temenni ve uyarıları da oldukça yerinde.

Umarız 3 Haziran'daki kongre 50 bin kişilik statta bir sportmenlik ve demokrasi şöleni havasında geçer. Her ne kadar Fenerbahçeliler Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında seçim yapmakta zorlansalar da…

Bakalım futbolun ordinaryüsü Lefter Küçükandonyadis'in futbola veda ettiği gün olarak da Fenerbahçe tarihine geçen 3 Haziran, bu kez nasıl takvimlerdeki yerini alacak… Kararı tabii ki Fenerbahçeliler verecek.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek