SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor´da yabancı oyuncular, Eskişehir Basket maçına çıkmama kararı aldı

Trabzonspor Basketbol Takımı'nın yabancı oyuncuları, kulüpten alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle bugün saat 15.15´te oynanacak Eskişehir Basket maçına çıkmama kararı aldı.

Güncellenme: 16:29, 14/04/2018
Trabzonspor´da yabancı oyuncular, Eskişehir Basket maçına çıkmama kararı aldı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi´nin 25´inci haftasında Eskişehir Basket ile karşılaşacak olan bordo-mavililerde yabancı oyuncular Paul Harris, Sarunas Vailiauskas, Tomislav Zubcic, Osiris Eldridge, Chris Obekpa, Calep Green ve Brady Heslip, kulüpten alacakları nedeniyle maça çıkmama kararı aldı. Trabzonspor´da Türk oyuncular Eskişehir Basket maçı öncesi ısınmak için sahaya çıkarken, altyapıdan A takıma takviye yapılarak kadro tamamlandı.

Bordo-mavililerin Eskişehir Basket maçı kadrosunda şu isimler yer alıyor: “Burak Eşlik, Yiğit Özkan, Barış Tütüncü, Mehmet Eren Altuntaş, Yusuf Necip Seçen, Batuhan Emre Kaplan, Alper Saruhan, Dursun Kutay Erol, Ozan Anton Odabaşı, Bora Hun Paçun ve Kaan Konak.”

Trabzonspor’dan resmi açıklama: Hepsi gönderiliyor!
Trabzonspor Basketbol Takımı, Eskişehir Basket maçına çıkmayan yabancı oyuncular Paul Harris, Sarunas Vailiauskas, Tomislav Zubcic, Osiris Eldridge, Chris Obekpa, Calep Green ve Brady Heslip ile yollarını ayırma kararı aldı.
Bordo-mavili basketbol kulübünden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, “Trabzonspor Basketbol olarak her zaman oyuncuların emeklerine saygı gösteren bir kulüp olmaya özen gösterdik. Kontratları gereği alacaklarını FIBA'dan tahsil etme haklarını 1 ay sonra elde edecek olmalarına rağmen bu haklarını Trabzonspor'a karşı bir şantaj unsuru olarak kullanan yabancı oyuncularımızın davranışını sporun amatör ruhuyla bağdaştıramıyoruz. Maaş ödemelerinde 2 ay geriden gelen kulübümüzün maç öncesi yapılacak kısmi bir ödeme ile birlikte hafta içinde de maaşlarının tamamlanacağı sözüne de olumsuz yanıt veren tüm yabancı oyuncularımızla yollarımızı ayırma kararı vermiş bulunmaktayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABER Trabzonspor, yabancı oyuncularla yollarını ayırma kararı aldı Trabzonspor, yabancı oyuncularla yollarını ayırma kararı aldı

İLGİLİ HABER Karşınızda Atatürk`ün şampiyon kızları Eczacıbaşı Karşınızda Atatürk`ün şampiyon kızları Eczacıbaşı

İLGİLİ HABER Ahmet Ağaoğlu`dan takıma ilk mesaj Ahmet Ağaoğlu`dan takıma ilk mesaj

İLGİLİ HABER Yabancı transferler Trabzonspor'a pahalıya patladı Yabancı transferler Trabzonspor'a pahalıya patladı

Yayınlanma Tarihi:14:52,