SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Faruk Süren başkan adaylığı için tek şart sundu

Faruk Süren başkan adaylığı için tek şart sundu

İsmi Galatasaray başkanlığı için geçen Faruk Süren, yeniden aday olup olmayacağı sorusunu yanıtladı. Galatasaray tarihinin en başarılı başkanlarından biri olan Faruk Süren, “O dönem ağzımın payını aldım. Benim başkan adayı olmam için bütün camia bir araya gelmeli” dedi.

Galatasaray’ın 26 Mayıs'ta yapılması kesinleşen kongresi öncesi eski başkanlardan Faruk Süren adaylık sinyali verdi ama şartlarını da ortaya koydu. SÖZCÜ'ye açıklamalar yapan Faruk Süren başını Celal Gürcan'ın çektiği genç kongre üyelerinin yarışa girmesi için teklif yaptığını belirterek “Ama 100-200 kişinin isteği ile başkan adaylığım olmaz. Bir konsensüs oluşması lazım. Bütün camia bir araya gelmeli” dedi.

14 Nisan 2018 Arda Turan 2523 gün sonra... Medipol Başakşehir'in başarılı futbolcusu Arda Turan, Galatasaray deplasmanındaki maçla beraber 2523 gün sonra Türk Telekom Stadyumu'nun çimlerine ayak basacak. İlgili Haberi Oku

1999-2001 arasında başta UEFA Kupası olmak üzere Galatasaray’ın 14 kupa kazandığı döneme imza atan Faruk Süren, şunları söyledi:

“Arkamda kan ve gözyaşı bıraktım. Galatasaray'dan giderken arkamızdan teneke bağladılar. Bir benim bir de Adnan Polat'ın. Bunu yapanlar da kulübü 300 ve 400 milyon Euro zarar ettirenleri ibra edenler. Kulübe başkan olacak kişinin ilk görevi birlik ve beraberliği sağlamak olmalıdır. Galatasaray'da sadece maddi değil manevi problemler de var. Bu kadar tahribatın altından bir-iki kişi kalkamaz. Liseli ya da lisesiz, herkes el ele verecek.”

12 Nisan 2018 Hasan Şaş`tan Ayhan Akman`a olay gönderme: `Aciz insanlar...` Galatasaray'da yardımcı antrenörlük yapan Hasan Şaş, Igor Tudor döneminde sarı kırmızılı kulüpte aynı görevi yapan Ayhan Akman'ın yaptığı açıklamalara sert tepki verdi. İlgili Haberi Oku

“ADAY OLURSA KAZANIR”

Faruk Süren'e aday olması için teklifte bulunan grubun başında yer alan Celal Gürcan, Galatasaray'ın camiayı derleyip toparlayacak bir başkana ihtiyacı olduğunu söyledi. Gürcan “Faruk ağabeyle ‘nasıl bir çıkış olabilir, ne yapabiliriz'i konuştuk. Kulüpteki ayrışmaları ortadan kaldırabilir. Faruk Süren aday olursa zaten kazanır” dedi.