SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Çılgın başkan uslanmıyor: Mafya ve Karagöz benzetmesi

Çılgın başkan uslanmıyor: Mafya ve Karagöz benzetmesi

Açıklamaları ile sürekli gündem olan Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos, yine çok konuşulacak bir paylaşımda bulundu. Türk basketbolseverlerle küfürleşmesi ve Obradovic'e hakaret etmesi ile bir dönem Türkiye'nin de gündemine gelen Dimitris Giannakopoulos'un hedefinden bu kez Euroleague yönetimi vardı.

Fenerbahçe Doğuş Başantrenörü Zeljko Obradovic’i topa tutan, Türk basketbolseverlerle küfürleşen Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos, dengesiz tutumuna devam ediyor. Takımını Euroleague'den çeken çılgın başkan ‘Mafya' olarak nitelendirdiği Euroleague yönetimini topa tuttu. Giannakopoulos, Euroleague CEO'su Jordi Bertomeu'nun fotoğrafını da paylaşıp “Karagöz'e bakın!” ifadelerini kullandı.

21 Mart 2018 Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos kafayı Fenerbahçe ile bozdu Daha önce Fenerbahçe Doğuş ve Türkiye hakkında hakaret dolu açıklamalar yapan Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos yine sarı lacivertli ekibi hedef aldı. İlgili Haberi Oku

Öte yandan Panathinaikos Başkanı Giannakopoulos'un CEO değişikliği talebini reddeden Euroleague yönetimi, çılgın başkana ceza verileceğini açıklarken 2019-2020 sezonunda takım sayısının 18'e çıkarılmasını kararlaştırdı. ‘Wild card' verilen takımlar Almanya'dan Bayern Münih ve Fransa'dan ASVEL. Ligin 18 takıma çıkması ile sezon 4 hafta daha uzayacak.