SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Roma mucizeyi gerçekleştirdi… Lazio büyük hüsran yaşadı

İtalya'nın Başkenti Roma'da iki farklı takım iki gün arayla iki farklı duygu yaşadı. İlk maçta 4-1 yenildiği Barcelona'yı sahasında 3-0 yenerek tur atlayan Roma, Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale yükselirken, 4-2'nin rövanşında Salzburg'a 4-1 yenilen Lazio, Avrupa Ligi'ne veda etti.

Güncellenme: 07:22, 13/04/2018
Roma mucizeyi gerçekleştirdi… Lazio büyük hüsran yaşadı

SKOR DIŞ HABER UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde yarı finale yükselen takımlar belli oldu. Şampiyonlar Ligi’nde Cengiz Ünder’in takımı Roma, büyük bir mucizeye imza atarken, aynı şehrin takımı Lazio, Avrupa Ligi’nde büyük bir hüsran yaşadı.

İLGİLİ HABER Cengiz Ünder, UEFA Şampiyonlar Ligi Yarı Finali'nde yer alan 8. Türk olacak Cengiz Ünder, UEFA Şampiyonlar Ligi Yarı Finali'nde yer alan 8. Türk olacak

Barcelona ile çeyrek finalde eşleşen Roma’ya tur atlaması için pek de şans verilmiyordu. Deplasmanda alınan 4-1’lik mağlubiyet de Roma’ya inanan taraftarının da umutlarını yıkmıştı. Ancak Roma’da oynanan rövanş maçında sahada bambaşka bir takım vardı. Barcelona’ya pozisyon dahi vermeyen Roma, Cengiz Ünder’in de katkısıyla güçlü rakibini 3-0 yenerek yarı finale yükselmeyi başardı. Büyük bir sevinç yaşayan Roma’nın futbolcuları, hem galibiyeti hem de mucizevi sonucu doyasıya kutladı.

İLGİLİ HABER Cengiz`li Roma Barcelona`yı eledi sosyal medya yıkıldı! Cengiz`li Roma Barcelona`yı eledi sosyal medya yıkıldı!

İtalya’nın bir başka Başkent ekibi Lazio ise Avrupa Ligi’nde kuralar çekildiğinde Salzburg ile eşleşmenin rahatlığını yaşıyordu. Çeyrek finaldeki diğer takımlara nazaran daha güçsüz görünen Avusturya temsilcisini rahat eleyeceğini düşünen Lazio ekibi, ilk maçı 4-2 alarak beklentileri boşa çıkarmadı. Ancak sahasında yediği iki golün, rövanş öncesi önemli bir uyarı olduğunu gözardı eden Lazio, Avusturya’da hiç de beklemediği bir sahne ile karşılaştı. Rakibine 4-1 ile boyun eğen Lazio, Avrupa Ligi’ne çeyrek finalde veda etti.

İLGİLİ HABER 50 çift spor malzemesinden, 40 milyon Euro`ya! İşte o çocuk Cengiz Ünder... 50 çift spor malzemesinden, 40 milyon Euro`ya! İşte o çocuk Cengiz Ünder...

Böylece İtalya’nın iki Başkent ekibi Roma ve Lazio, iki gün arayla taraftarlarına iki farklı duyguyu tattırmış oldu. Bir taraftar mucizevi bir şekilde Barcelona gibi bir devi devirmenin ve Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale yükselmenin mutluluğu ile havalara uçan Roma taraftarları, diğer tarafta ise Salzburg gibi bütçe olarak kendisinden kat be kat küçük bir takıma elenerek Avrupa Ligi’ne çeyrek finalde veda etmenin hüznünü yaşayan Lazio taraftarları…