SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nde eşleşmeler belli oldu

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi yarı finalistlerin eşleşmeleri, belli oldu. Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid ve Bayern Münih eşleşti. Cengiz Ünder'in takımı Roma ise Liverpool ile karşılaşacak. UEFA Avrupa Ligi'nde ise Arsenal - Atletico Madrid / Marsilya - Salzburg maçları oynanacak.

Güncellenme: 17:17, 13/04/2018
Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nde eşleşmeler belli oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi çeyrek finali dün akşam oynanan maçlar ile tamamlandı. Bu sonuçlarla birlikte Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde yarı finale kalan son dört takım belli oldu. Cengiz Ünder’in oynadığı Roma, Barcelona’yı ilk maçta 4-1 yenilmesine rağmen 3-0 yenerek yarı finale adını yazdırması büyük yankı uyandırdı. Real Madrid, ecel teri döktüğü Juventus karşısında turu son dakikada kazanılan penaltı ile geçmeyi başardı.

Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kura çekimi, İsviçre’nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezinde yapıldı. İlk olarak UEFA Avrupa Ligi kuraları çekildi. Arsenal ile Atletico Madrid, Marsilya ile Salzburg eşleşti… Ardından Şampiyonlar Ligi için çekilen kuralarda Bayern Münih-Real Madrid ve Liverpool-Roma eşleşmeleri gerçekleşti.

ŞAMPİYONLAR LİGİ YARI FİNALİSTLERİ

İŞTE İLK EŞLEŞMELER:

Bayern Münih- Real Madrid

Liverpool – Roma

Şampiyonlar Ligi’nde bugün yapılacak yarı final kura çekimi sonrasında eşleşen takımlar 24 ve 25 Nisan’da ilk maçları oynayacak. Rövanşlar ise 1-2 Mayıs’ta oynayacak. Final maçı ise 26 Mayıs’ta Kiev Olimpiyat Stadyumu’da yapılacak.

AVRUPA LİGİ YARI FİNALİSTLERİ

İŞTE İLK EŞLEŞMELER:

Arsenal  – Atletico Madrid

Marsilya – Salzburg

Avrupa Ligi yarı final maçları 26 Nisan ve 3 Mayıs tarihlerinde oynanacak. Final ise 16 Mayıs’ta Lyon’da Park Olympique Lyonnais’de yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:13:06,