SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Panathinaikos’tan flaş Euroleague kararı!

Panathinaikos’tan flaş Euroleague kararı!

Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos, EuroLeague'den çekildiklerini resmen açıkladı.

Panathinaikos Basketbol Kulübü ile Turkish Airlines EuroLeague arasında bir süredir devam eden anlaşmazlıklar çıkmaza girdi.

Bir süredir kulüp sahibi Dimitris Giannakopoulos'un üst üste aldığı cezalar ve EuroLeague karşıtı söylemleri gündemi meşgul ediyordu.

Bugün de Giannakopoulos ve diğer Panathinaikos yetkilileri EuroLeague CEO'sunun değişmesi yönünde teklif vermiş ancak bu teklif olumlu bir karşılık bulamamıştı. Bunun üzerine Dimitris Giannakopoulos toplantıyı terk etti.

Görüşmelerin çıkmaza girmesi neticesinde kulüp sahibi Dimitris Giannakopoulos, Panathinaikos'u EuroLeague'den çekme ve FIBA'ya geri dönme kararı aldı. Giannakopoulos, konuyla ilgili kişisel Instagram hesabından şu paylaşımı yaptı:

TÜRK TARAFTARLARA HAKARET ETMİŞTİ Panathinaikos Basketbol Kulübü Başkanı Dimitris Giannakopoulos, Türk sporseverlerle ilgili hakaret içeren ifadeleri nedeniyle THY Avrupa Ligi maçlarından 1 yıl boyunca men edilmiş, daha sonra ceza 5 aya düşürülmüştü…

21 Mart 2018 Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos kafayı Fenerbahçe ile bozdu Daha önce Fenerbahçe Doğuş ve Türkiye hakkında hakaret dolu açıklamalar yapan Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos yine sarı lacivertli ekibi hedef aldı. İlgili Haberi Oku

Eurohoops