SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA, Paris Saint-Germain hakkında soruşturma başlattı!

Financial Times, futbol dünyasını sarsacak bir iddiada bulundu. İddiaya göre UEFA, Paris Saint-Germain'in 200 milyon Euro'yu bulan sponsorluk gelirlerini incelemeye alacak. Finansal Fair-Play uygulamasına aykırı bir davranış tespit edilirse PSG'ye 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası gelebilir.

Güncellenme: 18:17, 11/04/2018
UEFA, Paris Saint-Germain hakkında soruşturma başlattı!

Yaz transfer döneminde Neymar Jr. ve Kylian Mbappe’yi kadrosuna katan ve sadece bu iki transfer için 400 milyon Euro ödeyen Paris Saint-Germain hakkında UEFA soruşturma başlatıyor. Financial Times’ın haberine göre, PSG’nin 200 milyon Euro’yu bulan sponsorluk gelirleri Finansal Fair-Play açısından abartılı bulundu.

Transfer dünyasını ve Avrupa pazarında transferleri baştan aşağı etkileyen Paris Saint-Germain’in sponsorluk gelirleri Finansal Fair-Play açısından incelenecek. İncelemelerin ardından Financial Fair-Play’e uygun olmayan bir anlaşma görülmesi halinde PSG’ye Avrupa’dan 1 yıl men cezası gelebileceği ifade edildi. İLGİLİ HABER Andres Iniesta`dan veda gibi açıklama: `Belki de son maçımdı` Andres Iniesta`dan veda gibi açıklama: `Belki de son maçımdı`