SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mohamed Salah Galatasaray’ın kapısından dönmüş

Mohamed Salah Galatasaray’ın kapısından dönmüş

Liverpool forması giyen Mısırlı yıldız Mohamed Salah'ın, yıllar önce Galatasaray'la prensip anlaşmasına varmasına rağmen transferinin gerçekleşmediği ortaya çıktı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool’da başarılı bir sezon geçiren Mohamed Salah’ın sarı-kırmızılı takımın kapısından döndüğü ortaya çıktı.

Sabah’ta yer alan habere göre 2013-2014 sezonu öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray’da, dönemin başkanı Ünal Aysal, Monaco’da bulunduğu sırada transfer ekibinin iki yıldızla anlaştığı haberini aldı. Aysal’a gelen haber şuydu: Sporting’den 19 yaşındaki Bruma ve Basel’den 21 yaşındaki Mohamed Salah’la prensip anlaşmasına varıldı.

11 Nisan 2018 Mohamed Salah, Eto`o`yu yakaladı! Liverpool'ın Mısırlı yıldızı, Şampiyonlar Ligi tarihinde bir sezonda en çok gol atan Afrikalı oyuncu olan tecrübeli yıldızın rekorunu egale etti. İlgili Haberi Oku

TERİM ‘BRUMA’ DEDİ

Bunun üzerine Aysal, dönemin teknik direktörü Fatih Terim’i aradı. Terim’e, “Bruma ve Salah’la anlaşma tamam. Hangisini istersin?’ diye sordu. Terim ise, daha önce de üzerinde durduğu isim olan Bruma’yı öne çıkardı. Hem yaşının genç olması hem de potansiyelinin daha yüksek görülmesi nedeniyle ‘Bruma alınsın’ dedi.

Fatih Terim’in sözleri üzerine Aysal’dan talimat alan transfer komitesi de 10 milyon euro + bonuslar karşılığında Bruma’yı renklerine bağladı. Salah ise 1 sezon daha Basel forması giydi ve ardından 16,5 milyon euroya Chelsea’nin yolunu tuttu.

11 Nisan 2018 50 çift spor malzemesinden, 40 milyon Euro`ya! İşte o çocuk Cengiz Ünder... Henüz 21 yaşında olmasına rağmen ortaya koyduğu performansla ''İtalya'da bir İtalyan kadar manşet olma'' seviyesine çıkan Cengiz Ünder'in hikayesi sosyal hayatı olsun diye tesislerden kovulmasıyla başladı... İlgili Haberi Oku