SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tugay Kerimoğlu ‘İnsanların bu kadar duygusuzca olmalarını kabullenemiyorum’

Spor Toto Süper Lig'i 28. haftasında oynanan Gençlerbirliği Galatasaray mücadelesinin arından Galatasaray'ın efsane isimlerinden biri olan Tugay Kerimoğlu canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 09:26, 10/04/2018
Tugay Kerimoğlu ‘İnsanların bu kadar duygusuzca olmalarını kabullenemiyorum’

Galatasaray’ın efsane ismi spor yorumcusu Tugay Kerimoğlu Gençlerbirliği-Galatasaray maçı sonrası Belhanda ve Fatih Terim hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Tugay Kerimoğlu’nun yaptığı açıklamaları…

“Bunlar olağan şeylerdir şampiyonluk yolunda”

Senelerdir Başakşehir’i kontratağı iyi oynayan takım demedik mi bu ülkede? Aynı şeyleri yine yaşayacak demek ki. Bu sıkıntılar önümüzdeki hafta sonu da aynı şekilde yansıyacak diye düşünüyorum. Geçmiş olsun diliyorum. Bunlar olağan şeylerdir şampiyonluk yolunda. Ama buradan bir ders çıkarıp, tabii ki kendi aralarında oynayacakları maçlar var o maçların sonçları nereye yansıyacaktır hepsini bekleyip göeceğiz.

“Fatih hoca Belhanda’ya 60 dakika nasıl dayanıyor?”

Bir artı parantez de Fatih hocaya. Eğer bu kadar tecrübeli bir teknik direktörseniz Belhanda’ya 60 dakika nasıl dayanıyorsunuz ben burada hayret ediyorum. Adam sahada yok! Bilmiyorum yani seyredenlerde benle aynı fikirdedir. Oyun içinde çok fazla etkili olamayan herkesin beklentisi olan bir oyuncudan çıkarken bile üzülür, kendine bir tepki verir. O da yok. Beklentisi yok demek ki bu ülkede kendinden. Olmadığı zamandan 60 dakika size burada sabrediliyor. Bu sabrın karşılığında siz hiçbir şey yapmıyorsunuz, etkili değilsiniz.

“Hizmet ettiğim bir kulüpte bir insanların bu kadar duygusuzca olmalarını kabullenemiyorum”

Galatasaray takımına baktığında biz her zaman ne diyoruz? Ayağa pası iyi oynayan, çabuk oynayan, hareketli oyunu iyi seçen. Sinirleniyorum. Şundan dolayı sinirleniyorum; Hizmet ettiğim bir kulüpte bir insanların bu kadar duygusuzca olmalarını kabullenemiyorum. Böyle bir düşünce olan futbolcu yani bana açıklayın. Size bir değer veriliyor, bu ülkeye geliyorsunuz, bir isminiz var, bir markanız var siz? 60 dakika sahada yoksunuz!

İLGİLİ HABER Fatih Terim`in gözleri doldu Fatih Terim`in gözleri doldu