SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kredisi bitti

10 Nisan 2018

Galatasaray'da genelde iç saha ve dış saha kadrosu farklı oluyordu. Fakat bu defa Fatih Terim en son evinde oynadığı kadrodan Fernando hariç aynı isimlerle sahaya çıktı. Galatasaray'ın, Terim'in gelişiyle alıştırdığı tempolu pas, yoğun pres ve rakip sahada oyunu kurma anlayışını Ankara'da göremedik.

Gençlerbirliği maçın 14. dakikasında Deniz'le bulmuş olduğu pozisyonu gol yapsaydı işin şekli çok değişik olabilirdi. Bunun yanında Ankara ekibinde gol yollarında sıkıntı yaşandığı da açıkça ortada.

Ligdeki durumlarının en büyük sebeplerinden biri de gol yollarındaki eksikleri olduğunu tecrübe ettik. Gençlerbirliği karşısında Galatasaray defansını Serdar Aziz toparladı. Maicon alıştığımız Maicon değildi.

İkinci devrede Fatih Terim, Belhanda ve Rodrigues'i çıkararak oyuna müdahale etti. Doğru bir iş yaptı, kapalı defansı açmak için çift forvete döndü. Ancak forvetleri besleyecek iki oyuncuyu kenara alması saha içi organizasyonunda sıkıntı yarattı. Galatasaray ikinci yarının başında baskı kurmak için saldırsa da Gomis ve Donk'un vuruşları dışında aradığı pozisyonları bulamadı.

Gençlerbirliği'ni ve teknik direktörleri Ümit Özat'ı tebrik etmek lazım. 90 dakika boyunca oyun disiplininden kopmadan mücadele ettiler. Sonunda istedikleri golü bularak altın değerinde bir 3 puan aldılar. Galatasaray puan kaybetme lüksünü ortadan kaldırmıştır. Önümüzdeki hafta Başakşehir maçı öncesi bu kayıp sarı-kırmızılı takımın bütün planlarını bozdu. Galatasaray şampiyon olmak istiyorsa Başakşehir maçını kayıpsız geçmek zorunda.

Cüneyt Çakır maçın sonucuna tesir eden bir hata yapmadı. İlk yarıda Deniz'in Maicon ile çıktığı hava topunda yaptığı hareket ve Sinan Gümüş'ün topu elle düzeltmesine sarı kart vermedi. Yer alma hataları yaptı, iki pozisyonun içinde kaldı ve top çarpması bu tecrübedeki bir hakeme yakışmadı.

İLGİLİ HABER Fatih Altaylı`dan zehir zemberek açıklamalar! Fatih Altaylı`dan zehir zemberek açıklamalar!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek