SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Formula 1’deki akılalmaz kaza için inceleme!

Formula 1’in 2018 Bahreyn GP Grand Prix’inde dünyaca ünlü pilot Kimi Raikkonen'in pit alanında mekanikerin ayağını kırdığı kaza için inceleme başlatıldı.

Güncellenme: 13:11, 09/04/2018
Formula 1’deki akılalmaz kaza için inceleme!

Formula 1'in 2018 Bahreyn GP grand prix'inde talihsiz bir kaza yaşandı, Ferrari takımı adeta şoku yaşadı… Dünyaca ünlü pilot Kimi Raikkonen, üçüncülüğe gerilediği yarışın son bölümünde süper yumuşak lastikleri takmak için pite girdi. Fin pilot lastiklerin takılmasının ardından hareketlendi.

KAVAL VE FİBULA KEMİĞİ KIRILDI

Ancak o sırada ismi Francesco olan mekaniker sol arka lastiğin önünde duruyordu. Takım arkadaşını görmeyen Raikkonen aracını hareket ettirince mekanikerin ayağına çarptı. Yaralıya ilk müdahale pit alanında yapıldıktan sonra hemen pistteki kliniğe götürüldü. Talihsiz mekanikerin kaval kemiği ile birlikte fibula kemiğinin kırıldığı açıklandı.

‘IŞIK YANDIĞINDA GAZA BASMAK BENİM GÖREVİM’

Olayın ardından yarışı bırakan Raikkonen yaşananlarla ilgili, “Yeşil ışık yandığı zaman gaza basıyorum ve geride neler olduğunu göremiyorum. Maalesef bugün mekanikerlerimizden birisi yaralandı. Işık yandığında gaza basmak benim görevim. Neler olduğunu gerçekten bilmiyorum. Umarım bir sorun yoktur, şimdilik nasıl olduğunu bilmiyorum. Durum hoş değil, yarışı bitiremedik. Bu harika değil. Ama bazen olabiliyor. Üzgünüm” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Otomobil Federasyonu’nun (FIA) olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi. Öte yandan Ameliyat edilen mekanikerin sosyal medyada paylaştığı fotoğrafa Raikkonen de geçmiş olsun mesajı bıraktı.