SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ahmet Ağaoğlu: Altyapı damarlarımdaki kanı kaynatıyor

Trabzonspor Kulübü’nün yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu, başkan seçildikten sonra kongre salonunda bir açıklama yaptı ve hedeflerini anlattı.

Güncellenme: 20:27, 08/04/2018
Ahmet Ağaoğlu: Altyapı damarlarımdaki kanı kaynatıyor

Trabzonspor’un 17.başkanı olan Ahmet Ağaoğlu, planlı ve programlı şekilde ilerleyeceklerini belirtti. Ağaoğlu, ”Umudun bittiği yerde hırs başlar. İmkansız diye bir şey yoktur” ifadelerini kullandı. İşte yeni başkanın ilk sözleri…

”GÖNÜLLÜ OLARAK GELDİK”

Zorlukları teker teker aşmayı planlıyoruz. Yarın şunla başlayacağız diyemeyiz. Mali tabloyu herkes biliyor. Ekonomik, finansal sıkıntılar önceliğimiz. Trabzonspor çok büyük bir kulüp. Böyle bir kulübe başkanlık herkese nasip olmaz. Ben buraya balmumlu davetiyeyle davet edilmedim. Kendi isteğim ve arkadaşlarımla birlikte bu süreçten çıkabilmek ve Trabzonspor'u arzuladığımız noktaya taşımak için gönüllü olarak geldik.

İLGİLİ HABER Trabzonspor`un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu oldu! Trabzonspor`un yeni başkanı Ahmet Ağaoğlu oldu!

”ALTYAPI MADENİNİN ÜZERİNDE OTURUYORUZ”

Güzel bir kongre oldu. Oldukça seviyeli, centilmenliğin üst düzey olduğu bir seçim günü yaşadık. Metin Kaya beyefendiye de teşekkür ediyorum. Bu süreçte Trabzonspor camiasına da önemli 1-2 mesaj verdik. Önümüzdeki süreç sıkıntılı. Fakat; umudun bittiği yerde hırs başlar. İmkansız diye bir şey yoktur. Her ne kadar o sözü birileri o lafı bizlerden birileri çalmışsa da o, bu topraklara ait birşeydir. Sadece zaman alır. Bu 3 sene ya da 5 sene olabilir. Sistemli, planlı ve programlı şekilde ilerleyeceğiz. Tüzükte de yapacağımız değişikliklerle, sürdürülebilir bir mali yapıyı oturtmak istiyoruz. Zaten bir altyapı madeninin üzerinde oturuyorsunuz.

”HER FUTBOLCU BURADA OYNAMAK İÇİN CAN ATACAK”

Öyle bir gün gelecek ki Türkiye'deki her futbolcu, Trabzonspor'da oynamak için can atacak. Para belki ikinci planda kalacak. Biz bunu önceki dönemlerde yaşadık. Yine olacak inşallah. Tüzük değişikliği uzun zamandır konuşulan bir şey. Hazırlanmış bir taslak var. İlaveler yaptıktan sonra, delinme riski olan yerlere de duvar ördükten sonra, Allah kısmet ederse Temmuz ayında tüzüğü genel kuruldan geçirmeyi hedefliyoruz.

”YILDIZ OYUNCULAR GİDECEK DEMEDİM”

Ben yıldız oyuncular gidecek diye bir şey demedim. Benim ağzımdan böyle bir şey çıkmadı. Devam eden bir lig süreci var. Ben 4-0'a çok sevindim. Bir de kafamı kaldırdım, borca baktım. Allah'ım sana şükür dedim. Trabzonspor'u yarıştan çekemezsiniz. Mücadele devam edecek. Ekonomik anlamda problemler var. Bunları bitirmeden hiçbir şey yapamazsınız.

”ABDÜLKADİR VE YUSUF’U İZLERKEN…”

Abdülkadir ve Yusuf'u izlerken neler hissettim? Futbol 11 oyuncuyla oynanıyor. Teknik heyetiyle yönetimiyle oynanıyor. Altyapıdan gelen oyuncuların ortaya koyduğu mücadelede, damarlarımdaki kanı kaynatıyor. O kadar söyleyeyim. Yıllar önce de söylemiştim. Altyapıya önem veren biriyim. Barcelona'ya bakın. Bir de Brezilya'dan oyuncular alıyorlar ve sattıkları fiyatı görüyorsunuz. Futbol tekdüze bir oyun değildir. Endüstride para kazanılır, kaybedilir. Abdülkadir ve Yusuf bu toprakların yetiştirdiği çocuklar. Altyapıdaki kardeşlerine idol ve model olacak futbolcular. Altyapıdaki oyuncular Abdülkadir ve Yusuf'u kadroda gördüğü zaman motive olur. Yoksa, A kadroda yeri olmadığını görünce olmaz.